Marką Assassin’s Creed nie będzie zajmowało się już Ubisoft Montreal

Firma Ubisoft zadecydowała o losie marki Assasin’s Creed, która od teraz będzie projektowana w zespole Ubisoft Quebec.

Marka Assassin's Creed otrzyma w tym roku dwie nowe odsłony przeznaczone na starą i nową generację konsol.
Marka Assassin’s Creed otrzyma w tym roku dwie nowe odsłony przeznaczone na starą i nową generację konsol.

Francuski koncern Ubisoft zadecydował o przyszłości marki Assassin’s Creed. Od tej pory wszystkie nowe gry z tej serii będą produkowane w oddziale Ubisoft Quebec, który wcześniej udzielał się przy pracach nad trzecią częścią serii.

Do tej pory gry z tej serii były produkowane przez zespół z Montrealu, a więc siedzibę główną studia. Po raz pierwszy na czele projektu nie będzie stało studio Ubisoft Montreal. Nowy zespół zajmie się początkowo kontynuacją gry Assassin’s Creed: Unity, która pojawi się na PlayStation 4 oraz Xbox One. W przeszłości zespół pomagał przy pracach nad Revelations, Brotherhood oraz zajmował się dodatkową zawartością do trzeciej odsłony cyklu. Firma uważa, że projektanci są na tyle świadomi jakości serii oraz odpowiedzialności za nią, ażeby poradzić sobie w procesie produkcji. Kierownictwo z Montrealu będzie miało jednak wpływ na ogólną charakterystykę marki oraz zawiąże się ścisła współpraca pomiędzy dwoma obozami.

Firma poinformowało ponadto o rozbudowie biurowca w Quebecu. Koncern planuje przeznaczyć na tę inwestycję cztery miliony dolarów, z czego około pół miliona będzie bezpośrednią dotacją rządową. Aktualnie w Ubisoft Quebec pracuje 350 projektantów, ale kierownictwo firmy planuje zwiększyć ich ilość do 450 osób. 

Assassin’s Creed Unity to kolejna odsłona serii Ubisoftu. W najnowszej odsłonie  odwiedzimy XVIII-wieczny Paryż, pogrążony rewolucją francuską. Tytuł ten trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One już 31 października tego roku.

Written By
More from Patryk

Pierwszy oficjalny turniej w Pro Evolution Soccer 2016 odbędzie się 17 października na Poznań Game Arena

Jeżeli tylko wybieracie się na imprezę Poznań Game Arena i dodatkowo jesteście...
Read More