Marka Alan Wake sprzedała się w ilości 4,5 mln egzeplarzy

Alan Wake to zasłużona marka, która pojawiła się na konsoli Xbox 360 oraz PC. Gra sprzedała się w ilości 4,5 mln egzemplarzy na całym świecie.

Alan Wake to jedna z ciekawszych marek studia Remedy Entertainment.
Alan Wake to jedna z ciekawszych marek studia Remedy Entertainment.

Prezes firmy Remedy, Matias Myllyrrine potwierdził, że sprzedaż marki Alan Wake sięgnęła aż 4,5 miliona egzemplarzy. Gra pojawiła się na Xboksie 360 oraz komputerach osobistych. Tytuł najwyraźniej przypadł do gustów graczy, ale jego wynik sprzedażowy nie zadziałał na wyobraźnię twórców, którzy nadal nie wypowiadają się na temat rzeczonej kontynuacji.

Alan Wake to mroczny horror, który jest jedną z najlepszych gier tego typu na konsoli Xbox 360, a jego średnia na Metacritic to 83 punkty.

Wynik dotyczy oczywiście gry Alan Wake oraz dodatku fabularnego Alan Wake American’s Nightmare. Pomimo wielkiego sukcesu nowej marki na rynku, od wielu lat przedstawiciele studia Remedy nie są w stanie ujawnić konkretnych planów na jej kontynuację. Gracze czekają na Alan Wake 2 z wielkimi nadziejami, ale nadal nie ma potwierdzenia, czy taki projekt w ogóle jest w planach producenta. Remedy od wielu lat utwierdza nas w przekonaniu, że ”wielka zapowiedź przybędzie w stosownym czasie”.

Aktualnie studio zajmuje się inną, niemniej interesującą grą akcji. Tym razem mowa o Quantum Break, które jest ekskluzywnym tytułem przeznaczonym na konsolę Xbox One. Czekamy jednak na E3 2015 i nowe informacje na temat Alana Wake’a.

[dzięki – http://www.videogamer.com/xbox360/alan_wake/news/alan_wake_franchise_passes_4_5m_sales.html]

alan wake png

Written By
More from Patryk

Seria gier Gamebook na PC trafiła do sklepów Biedronka

Firma CDP.pl wprowadzi serię gier typu gamebook do sieci sklepów Biedronka. Do...
Read More