Mapa w Far Cry 4 będzie podobnych rozmiarów, co w części trzeciej

W sieci pojawiły się nowej informacje na temat gry Far Cry 4. Tym razem deweloperzy wypowiadają się na temat wielkości mapy świata gry, która będzie podobnych rozmiarów, co w Far Cry 3.

Far Cry to bardzo popularna seria strzelanin pierwszoosobowych, które stawiają przede wszystkim na aspekty przetrwania.
Far Cry to bardzo popularna seria strzelanin pierwszoosobowych, które stawiają przede wszystkim na aspekty przetrwania.

Far Cry 4 będzie miało miejsce w górzystych Himalajach, gdzie będziemy walczyć o przetrwanie na rozległem mapie. Środowisko gry będzie więc w pełni otwarte, a jego wielkość ma być zbliżona do tej, jaką mogliśmy podziwiać w poprzedniej odsłonie serii.

Na temat świata gry wypowiadał się jeden z producentów gry, niejaki Alex Hutchinson, który potwierdza, że firmie Ubisoft zależy na spójności oraz gęstości zaludnienia. Zawsze jest pokusa, aby generować rozległe i ogromne światy, ale nie zawsze idzie to w parze z ich jakością. Autorzy uważają, że wielkość mapy porównywalna z Far Cry 3 będzie znakomitym rozwiązaniem. Oto co na ten temat powiedział Alex Hutchinson w rozmowie z dziennikarzami Game Informera:

”Zawsze towarzyszy nam pragnienie generowania większego świata gry, ponieważ to jest całkiem pozytywne. Jeżeli coś jest większe, to oferuje o wiele więcej eksploracji. Rozmawialiśmy na ten temat podczas planowania Far Cry 4, ale doszliśmy do wniosku, że rozmiar mapy z poprzedniej części jest odpowiedni. Chcemy koncentrować się na szczegółach oraz zaludnieniu, zamiast ogromie lokacji.”

Far Cry 4 pojawi się na Xbox One, PlayStation 4, Xboksie 360 oraz PlayStation 3 i komputerach osobistych jeszcze w tym roku. Data premiery została ustalona na 18 listopada. 

[dzięki – videogamer]

Written By
More from Patryk

Project CARS zamierza wspierać gogle Morpheus na PlayStation 4

Sony skorzystało sporo punktów w oczach publiki po prezentacji gogli Project Morpheus....
Read More