Major League Gaming wykupione przez firmę Activision Blizzard

W sieci pojawiły się interesujące informacje dotyczące Major League Gaming, które zostało zakupione przez firmę Activision Blizzard.

Właśnie dowiadujemy się, iż firma Activision Blizzard namiesza nieco w dziedzinie e-sportu. Major League Gaming to e-sportowa organizacja założona w 2002 roku przez Sundance’a DiGiovanniego oraz Mike’a Sepso. Większościowy pakiet akcji przedsięwzięcia został wykupiony przez Activision.

Początkowo liga była ona jedną z wiodących organizacji w Ameryce Północnej, później straciła nieco na znaczeniu poprzez działania ESL – podobnej organizacji założonej w 2000 roku w Niemczech. Rozgrywki ESL rozgrywane są aktualnie aż w 30 krajach świata.

Major League Gaming nie miało się ostatnio zbyt dobrze i dorobiło się sporych strat oraz długów. Interes wywęszyło Activision Blizzard, które wykupiło większość aktywów MLG za kwotę 46 milionów dolarów.

W ramach transakcji dokonano ponadto pewnych zmian w zarządzie bez wiedzy samych udziałowców. Najważniejszą z nich jest zwolnienie ze stanowiska prezesa, Sundance’a DiGiovanniego, który jednocześnie był jednym z założycieli tego przedsięwzięcia.

Zobaczymy co Activision Blizzard będzie chciało osiągnąć w eSporcie. Pewnie dzięki własnej lidze będą promować rozgrywki w niezwykle popularne Call of Duty.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=MUsh8TV3ZwE” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]
Written By
More from Patryk

Dziś wielka premiera Tales of Xillia 2

Tales of Xillia 2 od dnia dzisiejszego jest dostępna w sklepach na...
Read More