Magnum Opus, pojazd z Mad Maxa powstanie naprawdę.

Mad Max jest trzecioosobowa grą akcji, osadzoną w otwartym postapokaliptycznym świecie, która nawiązuje do słynnych filmów Georg’a Millera. Gra ukaże się dopiero w przyszłym roku, ale Magnum Opus, czyli samochód głównego bohatera powstanie szybciej od gry.

Magnum Opus stworzą chłopaki z West Coast Customs. Chętnych na takie auto pewnie nie zabraknie.

Niedawno okazało się, że na Mad Maxa poczekamy aż do przyszłego roku. Tym razem informacja raczej pozytywna. Otóż ekipa West Coast Customs, która specjalizuje się w tuningowaniu samochodów stworzy pojazd, którym będziemy poruszać się podczas rozgrywki w Mad Max. Odcinek podczas którego konstruowany będzie pojazd zostanie wyemitowany już w niedzielę, niestety o ile mi wiadomo żadna polska stacja nie emituje najnowszych odcinków tego programu. Na pocieszenie zostaje nam zwiastun, w którym pokazany jest wóz Maxa.

Mad Max jest trzecioosobowa grą akcji, osadzoną w otwartym postapokaliptycznym świecie, która nawiązuje do słynnych filmów Georg’a Millera. Za  grę odpowiedzialne jest szwedzkie studio Avalanche Studios, twórcy Just Cause. Wydawcą gry jest natomiast Warner Bros, które specjalizuję się na wydawaniu gier opartych o historie filmowe. Mimo inspiracji produkcjami kinowymi, fabuła gry nie nawiązuje do żadnego z powstałych filmów. Opowiada zupełnie nową historię, ale wykorzystuje charakterystyczne elementy serii. Podczas rozgrywki wcielmy się w tytułowego Maxa, który traci swój pojazd V8 Interceptor, jego nowym celem jest przemierzenie otwartego świata i zbudowanie nowej maszyny. Gra pozwala na swobodne poruszanie się po świecie gry, zwanym Pustkowie, gdzie rzadko kto jest do nas przyjaźnie nastawiony.

Podczas eksploracji korzystamy z nowej maszyny Maxa, która nosi nazwę Magnum Opus, którą w miarę postępu w grze będziemy mogli ulepszać i uzbrajać, poprawiając osiągi i zdolności bojowe. Podczas gdy nie będziemy mogli korzystać z auta, będziemy zmuszeni do tradycyjnej walki za pomocą broni palnej., lecz na Pustkowiu o amunicję ciężko, więc bardziej przydatne okażą się pięści. Grafika w grze ma stać na wysokim poziomie oraz będziemy mogli liczyć na efektowne efekty specjalne. W grze dominują rozległe pustynne krajobrazy, które mogliśmy zobaczyć w filmach, aby jak najbardziej oddać klimat znany z uniwersum. Mad Max zmierza na konsole starej i nowej generacji oraz na komputery osobiste.

More from Mikołaj Ciesielski

Znamy datę kolejnych beta testów The Crew na konsolach ósmej generacji

The Crew to gra samochodowa z otwartym światem, za którą odpowiedzialne jest...
Read More