Mad Max ukaże się dopiero w przyszłym roku

Mad Max ukaże się dopiero w 2015 roku, a nie jak planowano w tym roku. To kolejna po Wiedźminie 3, gra przesunięta na przyszły rok. Miejmy nadzieję, że inni twórcy nie zdecydują się na przekładanie swych gier na przyszły rok.

Twórcy, czyli Avalanche Studio, ani wydawca, czyli Warner Bros, nie podali jak dotąd przyczyn przełożenia premiery na przyszły rok. Wielu graczy ubolewa nad tym faktem, ponieważ Mad Max był jedną z ciekawszych gier, które miały ukazać się w tym roku. Na pocieszenie twórcy dali graczom zwiastun, ale czy to wystarczy? Moim zdaniem powinni jak najszybciej wyjaśnić powody opóźnienia, ponieważ jak wiemy, każdy lubi wiedzieć co i dlaczego.

Mad Max jest trzecioosobowa grą akcji, osadzoną w otwartym postapokaliptycznym świecie, która nawiązuje do słynnych filmów Georg’a Millera. Za  grę odpowiedzialne jest szwedzkie studio Avalanche Studios, twórcy Just Cause. Wydawcą gry jest natomiast Warner Bros, które specjalizuję się na wydawaniu gier opartych o historie filmowe. Mimo inspiracji produkcjami kinowymi, fabuła gry nie nawiązuje do żadnego z powstałych filmów. Opowiada zupełnie nową historię, ale wykorzystuje charakterystyczne elementy serii. Podczas rozgrywki wcielmy się w tytułowego Maxa, który traci swój pojazd V8 Interceptor, jego nowym celem jest przemierzenie otwartego świata i zbudowanie nowej maszyny. Gra pozwala na swobodne poruszanie się po świecie gry, zwanym Pustkowie, gdzie rzadko kto jest do nas przyjaźnie nastawiony.

Podczas eksploracji korzystamy z nowej maszyny Maxa, która nosi nazwę Magnum Opus, którą w miarę postępu w grze będziemy mogli ulepszać i uzbrajać, poprawiając osiągi i zdolności bojowe. Podczas gdy nie będziemy mogli korzystać z auta, będziemy zmuszeni do tradycyjnej walki za pomocą broni palnej., lecz na Pustkowiu o amunicję ciężko, więc bardziej przydatne okażą się pięści. Grafika w grze ma stać na wysokim poziomie oraz będziemy mogli liczyć na efektowne efekty specjalne. W grze dominują rozległe pustynne krajobrazy, które mogliśmy zobaczyć w filmach, aby jak najbardziej oddać klimat znany z uniwersum. Mad Max zmierza na konsole starej i nowej generacji oraz na komputery osobiste.

More from Mikołaj Ciesielski

Gamescom 2014- Pierwszy gameplay z Dead Island 2

Dead Island 2 to kontynuacja Dead Island oraz Dead Island: Riptide. Tym...
Read More