LittleBig Planet 3 pojawi się na PlayStation 4 i PlayStation 3

Media Molecule wyda swoją najnowszą produkcję również na PlayStation 4. Mowa tutaj oczywiście o platformowym świecie LittleBig Planet 3.

PlayStation 4 na początku swojego żywota otrzyma wysokobudżetową grę od Bungie.
PlayStation 4 na początku swojego żywota otrzyma wysokobudżetową grę od Bungie.

Studio Media Molecule specjalizuje się w projektowaniu cudownych, kolorowych i autentycznie unikalnych gier platformowych. Znakomitym tego przykładem jest marka LittleBig Planet. Tytuł pierwotnie został zapowiedziany na PlayStation 4, ale firma Sony zdecydowała się, aby ukazał się on również na starszej konsoli tego producenta.

Tytuł zadebiutuje na sprzęcie nowej generacji jeszcze w listopadzie tego roku, ale nie otrzymaliśmy jeszcze potwierdzenia, kiedy miałoby to nastąpić na PlayStation 3. Informacją o obecności na starszej konsoli japońskiego giganta podzielił się z nami menedżer od spraw społecznościowych z ramienia Media Molecule. Warto w tym miejscu jednak podkreślić, że LittleBig Plantet 3 to nie jest projekt wspomnianego studia, a do prac nad nim zatrudniono mniej znany zespół Sumo Digital. Firma zajmuje się aktualnie również ekskluzywnymi wyścigami na konsolę Xbox 360, a więc grą Forza Horizon 2.

W trzeciej odsłonie bardzo popularnego cyklu będziemy mogli zagrać w maksymalnie cztery osoby. Jednym z bohaterów będzie piesek, który oczywiście jest jednym z naszych ulubieńców. Podczas targów E3 w Los Angeles potwierdzono również, że marka zebrała wokół siebie niemałą społeczność. Gracze stworzyli 8.7 miliona unikalnych poziomów, a wszystkie one będą kompatybilne z LittleBig Planet 3.

Written By
More from Patryk

inFamous: Second Son – kwadrans z Delsinem Rowe

inFamous: Second Son to gra akcji przygotowana przez studio Sucker Punch. Produkcja...
Read More