Lightning Returns: Final Fantasy XIII to nie koniec przygody błyskawicy?

Lightning Returns: Final Fantasy XIII to trzecia z rzędu odsłona trzynastej części marki Final Fantasy. Square Enix planował godnie zakończyć historię błyskawicy, toteż poświęcił jej oddzielną grę. Jak się jednak okazuje, Lightning może jeszcze powrócić…

Square-Enix-big-banner

 

Motomu Toriyama jest odpowiedzialny za Lightning Returns: Final Fantasy XIII. Z założenia miała być to ostatnia część trzynastej odsłony serii, która domyka wszystkie wątki i kończy historię błyskawicy. Toriyama wybrał się do Singapuru celem promowania swojego najnowszego projektu. Na jednej z imprez przechwycili go dziennikarze popularnego serwisu informacyjnego Siliconera. Dziennikarze zadali Motomu kilka pytań, głównie nawiązujących do samej rozgrywki. Okazuje się, że pierwsze recenzje nie są zbyt chwalebne o czym informowaliśmy was kilka dni temu. Co jednak z samą Lightning? czy jest szansa na powrót namiętnej błyskawicy w przyszłości?

”Jeśli chodzi o Lightning to jej historia kończy się w Lightning’s Return: Final Fantasy XIII, a cała gra jest zwieńczeniem serii. Wiemy jednak, że jest ona bardzo popularną postacią w porównaniu z innymi występującymi w FF.Istnieje więc prawdopodobieństwo, że pojawi się ona w którejś z przyszłych odsłon Final Fantasy – może nie jako protagonistka, ale postać poboczna.”

Lightning Returns: Final Fantasy XIII osadzone jest w fikcyjnym świecie, na tydzień przed zagładą. Lightning, czyli główna bohaterka trylogii, ma niełatwe zadanie – przetrwać w totalnym chaosie i uratować świat przed samozagładą. Rozgrywkę rozpoczniemy w mieście Luxerion, a twórcy dokładają wszelkich starań, aby gra wpasowała się w oczekiwania fanów.Dwie poprzednie odsłony miały jedną, niewybaczalną wadę – liniowość. Tym razem Square Enix próbuje nas przekonać, że Błyskawica ma wolną wolę, a ogranicza ją tylko czas, który wpływa na świat dookoła niej.

dzięki [ Siliconera ]

Written By
More from Patryk

Twórcy ciągle dyskutują o kontynuacji Obcy: Izolacja

Obcy: Izolacja odniosło sukces i okazało się być jedną z najlepszych gier...
Read More