Liczba subskrybentów World od Warcraft nieznacznie wzrosła

World of Warcraft, to gra studia Blizzard Entertainment, która jest reprezentantem gatunku MMORGP. Wydawca opublikował w sieci dane na temat ilości subskrybentów w czwartym kwartale roku 2013. Okazuje się, że pierwszy raz od roku 2012 liczba ta wzrosła, dokładnie o 200 tysięcy graczy.

BannerWoW2-2ptweb

 

World of Warcraft to gra studia Blizzard Entertainment, która reprezentuje gatunek MMORPG oparty o model abonamentowy. Akcja gry przenosi tysiące graczy z całego świata do fantastycznej krainy Warcrafta, gdzie mogą odkrywać nieznane nikomu tajemnice, zwiedzać ogromny świat, poznawać nowych graczy i stawać z nimi w szranki. Firma opublikowała w sieci raport finansowy za ostatni kwartał 2013 roku. Z tej notatki wynika, że w tym okresie zwiększyła się liczba aktywnych graczy, opłacających abonament o 200 tysięcy osób. Jest to pierwszy okres, od roku 2012, kiedy World of Warcraft odnotowuje dodatni wynik subskrypcji – od 2012 roku gracze odchodzili od produkcji Blizzarda. Stan subskrybentów na dzień dzisiejszy to 7,8 miliona graczy. Wynik całkiem niezły, z uwagi na niską popularność modelu abonamentowego w grach wideo.

Jest to informacja całkiem ciekawa, a to ze względu na fakt, że przerywa ona złą passę odchodzenia graczy do konkurencji. W szczytowym momencie World of Warcraft posiadał 12 milionów aktywnych graczy. Największe spadki notuje się w Azji, która jest urodzajną krainą jeżeli chodzi o kolejne produkcje MMORPG. O sile marki przemawiają nie tylko liczby, ale również decyzje twórców, którzy w tym roku zamierzają wydać kolejne, piąte z rzędu rozszerzenie gry pod tytułem Warlords of Draenor. Warto również przypomnieć o danych statystycznych, które prezentują się okazale:

  • Od dnia premiery utworzono 100 milionów unikalnych kont
  • W grę grają ludzie zamieszkujący 244 kraje
  • Przymierze to 52 % graczy, a Horda to 47 %
  • Utworzono 9 milionów gildii
  • 500 milionów postaci stworzonych na potrzeby gry
  • 900 tysięcy instancji dziennie (tryb PvE)
  • 360 milionów bitew zwierzaków
  • 87 milionów wyświetleń na oficjalnym kanale gry

Written By
More from Patryk

Twórcy zapowiadają drugi dodatek DLC do gry The Evil Within

Bethesda wraz ze studiem Tango Gameworks zapowiadają kolejny dodatek DLC do gry...
Read More