Liczba subskrybentów World od Warcraft nieznacznie wzrosła

World of Warcraft, to gra studia Blizzard Entertainment, która jest reprezentantem gatunku MMORGP. Wydawca opublikował w sieci dane na temat ilości subskrybentów w czwartym kwartale roku 2013. Okazuje się, że pierwszy raz od roku 2012 liczba ta wzrosła, dokładnie o 200 tysięcy graczy.

BannerWoW2-2ptweb

 

World of Warcraft to gra studia Blizzard Entertainment, która reprezentuje gatunek MMORPG oparty o model abonamentowy. Akcja gry przenosi tysiące graczy z całego świata do fantastycznej krainy Warcrafta, gdzie mogą odkrywać nieznane nikomu tajemnice, zwiedzać ogromny świat, poznawać nowych graczy i stawać z nimi w szranki. Firma opublikowała w sieci raport finansowy za ostatni kwartał 2013 roku. Z tej notatki wynika, że w tym okresie zwiększyła się liczba aktywnych graczy, opłacających abonament o 200 tysięcy osób. Jest to pierwszy okres, od roku 2012, kiedy World of Warcraft odnotowuje dodatni wynik subskrypcji – od 2012 roku gracze odchodzili od produkcji Blizzarda. Stan subskrybentów na dzień dzisiejszy to 7,8 miliona graczy. Wynik całkiem niezły, z uwagi na niską popularność modelu abonamentowego w grach wideo.

Jest to informacja całkiem ciekawa, a to ze względu na fakt, że przerywa ona złą passę odchodzenia graczy do konkurencji. W szczytowym momencie World of Warcraft posiadał 12 milionów aktywnych graczy. Największe spadki notuje się w Azji, która jest urodzajną krainą jeżeli chodzi o kolejne produkcje MMORPG. O sile marki przemawiają nie tylko liczby, ale również decyzje twórców, którzy w tym roku zamierzają wydać kolejne, piąte z rzędu rozszerzenie gry pod tytułem Warlords of Draenor. Warto również przypomnieć o danych statystycznych, które prezentują się okazale:

  • Od dnia premiery utworzono 100 milionów unikalnych kont
  • W grę grają ludzie zamieszkujący 244 kraje
  • Przymierze to 52 % graczy, a Horda to 47 %
  • Utworzono 9 milionów gildii
  • 500 milionów postaci stworzonych na potrzeby gry
  • 900 tysięcy instancji dziennie (tryb PvE)
  • 360 milionów bitew zwierzaków
  • 87 milionów wyświetleń na oficjalnym kanale gry

Written By
More from Patryk

Karolina Gorczyca wcieli się w postać Lary Croft w Rise of the Tomb Raider

Microsoft Polska potwierdza, że w postać Lary Croft ponownie wcieli się aktorka...
Read More