Legendarna seria BloodRayne ma szanse na powrót?

BloodRayne to seria gier akcji z perspektywy trzeciej osoby, które odnosiły sukcesy na początku nowego milenium. Pierwsza i druga część trafiły na PlayStation 2 i Xboksa, osiągają wielki sukces komercyjny. Nad marką pracuje nowy zespół, który zarejestrował oficjalną stronę BRCS.

BloodRayneBanner-540x126

Na początku lat 2000 na rynek trafiła bardzo ciekawa gra zatytułowana BloodRayne. Był to przedstawiciel gatunku gier akcji, który stawiał na dojrzały klimat, krwawe sceny walki i seksowną bohaterkę. Gra opowiadała o starciach wampirów z nazistami, którzy sprowadzili na świat pewną zarazę. Całość była podana w bardzo wyrazistym stylu, przepełnionym efektowną walką wręcz i podsyconym seksowną bohaterką. Przez ostatnie dziesięć lat o serii słuch zaginął, a na PlayStation 3 i Xboksie 360 nie ukazała się pełnoprawna kontynuacja serii. To ma się jednak zmienić, a to za sprawą firmy Arc System Works, która zajmuje się aktualnie kolejną odsłoną serii. Wieści o tym obiegły internet stosunkowo nie dawno, ponieważ firma zarejestrowała domenę BRCS, która odlicza czas do 23 kwietnia tego roku. W tym dniu firma ma podzielić się z nami nowymi informacjami na ten temat.

Mamy więc pierwsze poszlaki, w sprawie ewentualnego restartu marki, albo nawet kolejnej odsłony serii. Na powyższej stronie internetowej, w tle jest narysowana bohaterka, łudząco przypominająca postać seksownej Rayne, z tą jednak różnicą, iż Panna stylizowana jest na anime. Po drugie, jest tam umieszczona fraza BRCS, a więc całkiem możliwe, że pierwsze dwie litery oznaczają BloodRayne. Na stronie zamieszczono również cytat niemieckiego filozofa, Friedricha Nietzsche, który brzmi mniej więcej tak:

„Ta, która walczy z potworami, winna uważać, by samemu nie stać się potworem. Kiedy długo spoglądasz w otchłań, ona również patrzy w ciebie.”

Warto też powiedzieć kilka słów o samym deweloperze gry. Jeżeli rozmawiamy o ArcSystem Works, to jest to mniej znany producent na zachodnich rynkach, odpowiadający za całkiem udaną bijatykę 2D BlazBlue, jak również Guility Gear. Osobiście mam wielkie nadzieje związane z powrotem Rayne. W dzisiejszych czasach brakuje tak charakterystycznych bohaterek jak seksowna agentka, tym bardziej na PlayStation 4 i Xbox One.

Written By
More from Patryk

Zwiastun promocyjny Resident Evil HD Remastered

W sieci udostępniono dłuższy zwiastun gry Resident Evil HD Remastered, która pojawi...
Read More