Legacy of Kain ma szansę na powrót na PlayStation 4 i Xbox One?

Są w branży gier kultowe, pokryte kurzem serie, po które w nowożytnych czasach nikt jeszcze nie sięgnął. Crystal Dynamics ma jedną taką markę sprzed lat, jest nią Legacy of Kain.

Firma Crystal Dynamincs w ostatnich latach kojarzona jest głównie z przygodami Lary Croft. Firma jest uznana w branży gier wideo i to nie tylko za sprawą nowych odsłon Tomb Raidera. Przejęcie kultowej marki po Core Design łączyło się głównie z koncentracją sił właśnie na Croftównie, a co z chociażby niemniej kultowym Legacy of Kain?

Jak się dziś okazało, przedstawiciele Crystal Dynamics bardzo chętnie powrócą do starszych serii sprzed lat. Michael Brinker, starszy producent z Crystal Dynamics uważa, że jest 50 procent szans na powrót marki Legacy of Kain na rynek PlayStation 4 i Xbox One.

”Ma powrót Legacy of Kain jest 50 procent szans. Mamy programistów w zespole Crystal Dynamics, którzy naprawdę chcieliby zająć się tą grą. To bardzo ciekawe, ponieważ gdy ludzie spojrzą na naszą historię i nasze marki, zobaczą, że posiadamy wiele wspaniałych, a zarazem kultowych IP. Gracze zastanawiają się „gdzie one są i co się z nimi aktualnie dzieje?”. My często rozmawiamy o pomysłach i możliwych powrotach. Tak, to naprawdę 50/50”.

Legacy of Kain to zasłużona marka. Sam osobiście pamiętam obcowanie z genialny Legacy of Kain: Soul Reaver na pierwszym PlayStation. Gotycki klimat, wampiry, świetny model walki i zagadki środowiskowe. Druga część serii do dzisiaj zachwyca oprawą artystyczną i klimatem. Polecam sprawdzić osobiście.

Chcielibyście powrotu akurat tej serii do branży gier wideo? Odwieczny konflikt Raziela z Kainem trwa w najlepsze, bo przecież wszystkie wątki wcale nie zostały zamknięte, nieprawdaż?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=qI8P3XI9xGs” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55f29e858f1e968801f0efbf”]

Written By
More from Patryk

inFamous: Second Son – kwadrans z Delsinem Rowe

inFamous: Second Son to gra akcji przygotowana przez studio Sucker Punch. Produkcja...
Read More