Left Behind, dodatek do The Last of Us, na nowych materiałach video

Left Behind, to dodatek fabularny do świetnie ocenionego przez graczy The Las of Us, które w wielu plebiscytach zostało okrzyknięte grą roku. Twórcy zamieścili w sieci intro omawianego dodatku i krótki komentarz w formie video.

Playstation-Banner

Left Behind to dodatek fabularny do The Last of Us. Ukazano w nim wydarzenia poprzedzające akcję pierwowzoru. Główną bohaterką jest tym razem Ellie, a jej towarzyszką Riley. Obie dziewczynki trafiają do szkoły wojskowej, na terenie kwarantanny, do której to uczęszczają. Świat jest pogrążony w chaosie, a ludzie starają się na jego gruzach budować pierwsze przyczółki i cywilizację. Pewnego dnia w tym miejscu zaczynają się dziać straszne rzeczy, funkcjonariusze nie są wstanie zapanować nad zarażonymi, którzy wdarli się na teren kompleksu. Obie dziewczynki muszą poradzić sobie na polu bitwy, tym samym uniknąć kontaktu z zarażonymi. W fabularnym rozszerzeniu poznamy lepiej Ellie, jej motywy działania, przywiązanie do przyjaźni z Riley, jak również pierwsze kroki w walce z zarażonymi. Twórcy gwarantują mnóstwo nowych, ciekawostek w scenariuszu. Jeżeli graliście w The Last of Us, to pewnie znacie historię czarnoskórej przyjaciółki Ellie. Rozszerzenie ma formę narracyjna, a więc Naughty Dog nie wrzuca nas wir wydarzeń przepełnionych akcją, a raczej nakreśla więź pomiędzy bohaterkami. W grze nie chodzi o otwartą walkę z zarażonymi, a cichą eliminację i przemykanie obok nich. W omawianym dodatku zwiedzimy ogromne centrum handlowe, które ostało się jako relikt przeszłości – typowy plac zabaw, w którym dziewczynki sa po raz pierwszy.

Poniżej możecie obejrzeć dwa materiały filmowe. Pierwszy to intro rozpoczynające Left Behind, drugi zaś jest komentarzem twórców na temat samego DLC.

 

Written By
More from konadmin

Świeże grafiki z Destiny na PlayStation 4

Twórcy legendarnego Halo pracują teraz nad nowym, wysokobudżetowym projektem pod skrzydłami Sony....
Read More