League of Legends World Championship 2014 czas zacząć!

League of Legends World Championships 2014 właśnie się rozpoczęły. Jedna z najpopularniejszych gier segmentu MOBA obchodzi swoje małe święto.

League of Legends to aktualnie jedna z najpopularniejszych gier MOBA.
League of Legends to aktualnie jedna z najpopularniejszych gier MOBA.

Właśnie rozpoczęły się zmagania w jedną z najpopularniejszych gier z gatunku MOBA na świecie, czyli League of Legends World Championships 2014. Zawody mają na celu wyłonić najlepszą drużynę grającą aktualnie w grę studia Riot Games.

Stawka toczy się o niemałe pieniądze, bowiem zwycięzcy otrzymają okrągły milion dolarów. Łączna pula nagród wynosi zaś 2,3 miliona dolarów. Fazy grupowe potrwają aż do 28 września, tak zwane play-offy odbędą się w okresie od 3 do 19 października. Wielki finał z należytą pompą odbędzie się na wielkim stadionie w Seulu.

Organizatorzy konkursu przygotowali cztery grupy, w których rozlokowano po cztery drużyny. Dwa najlepsze zespoły wychodzą z grupy, aby walczyć o wielki finał. Faza pucharowa została przygotowana w klasyczny sposób, bowiem odbędzie się jedno spotkanie a przegrywający odpada.

League of Legends to bardzo popularna gra, toteż autorzy zainwestowali również w marketing. W sieci opublikowano specjalny teledysk z okazji mistrzostw oraz fragment filmu dokumentalnego do wglądu poniżej.

Written By
More from Patryk

Komputer i nowe technologie #2

Firma Microsoft przeprowadziła konferencję, na której zaprezentowała światu system Windows 10. CDP.pl...
Read More