L.A Noire wykorzysta nową technikę animacji MotionScan

lanoire
gry na konsole lanoire

Rockstar Games wprowadza nową technologie animacji postaci o nazwie MotionScan, obejrzyjcie film o wykorzystaniu tej techniki w L.A Noire.

Rockstars studio wydało film o najnowszej produkcji- L.A. Noire, który zabiera nas w kulisy tworzenia procesu animacji. Zamieszczony materiał filmowy kładzie nacisk w szczególności na animacje twarzy postaci występujących w grze.

Nowe techniki animacji mają wprowadzić najbardziej realistyczne twarze jakie kiedykolwiek istniały w grach. W L.A. Noire odczytywanie stanu bohaterów na podstawie mimiki twarzy będzie bardzo ważnym elementem, ponieważ w tym tytule wcielimy się detektywa mającego rozwiązać seryjne mordy, które wstrząsnęły miastem Aniołów. Dla każdego śledczego umiejętność odczytywania ruchu ciała, a tym bardziej ruchu oczu podczas przesłuchania to podstawowe narzędzie pracy.

Pomiędzy scenami omawiającymi innowacyjną animację możemy odnaleźć również fragmenty scen z gry które pozostawiają niesamowite wrażenie. Zapraszamy do obejrzenia Filmu.

Rockstar Games swoją rewelacyjną technologię nazwało MotionScan. Pozwala ona uchwycić i przeskanować każdą zmianę na twarzy prawdziwego aktora podczas spektaklu i przełożenie mimiki twarzy na postać w grze. Zabieg ten zapewni ogromny poziom realizmu, szczegółowości oraz uwydatni emocje postaci w sposób nigdy dotąd nie spotykany w grach komputerowych i wideo.

Technologia ta przekracza w zdecydowany sposób tradycyjne motion capture. To spektakl kunsztu aktorskiego przełożony na dane cyfrowe pozwalające graczom odczuć emocjonalne zachowanie każdej postaci- podkreślają przedstawiciele producenta.

Kilka faktów na temat MotionScan:

Motion Scan wykorzystuję 32 kamery High Definition, które całkowicie otaczają aktora, uchwycając wydajność w 3D z prędkością 30 klatek na sekundę.

Technologia ta została stworzona przez firmę Team Bondi wraz z specjalnym partnerstwem Rockstar Games.

Każda postać w L.A Noire została stworzona w oparciu o technologię MotionScan, w pracy nad grą brało udział aż 400 różnych aktorów.

 

Tags from the story
, ,
Written By
More from konadmin

Kacze Opowieści w wersji High Definition już wkrótce

Duck Tales, znane w naszym kraju pod nazwą Kacze Opowieści, są rozpoznawalne...
Read More
gry na konsole lanoire

Rockstar Games wprowadza nową technologie animacji postaci o nazwie MotionScan, obejrzyjcie film o wykorzystaniu tej techniki w L.A Noire.

" />