Konsolowy Wiedźmin 2 jeszcze w tym roku, ale tylko na Xboksa 360

the-witcher-2-xbox-360-small
The-Witcher-2-Xbox-360-small

Koniec domysłów i spekulacji. Firma CD Projekt oficjalnie zapowiedziała konsolową wersję Wiedźmina 2. Jeszcze w tym roku gra zawita na Xboxa 360.


Koniec domysłów i spekulacji. Firma CD Projekt oficjalnie zapowiedziała konsolową wersję Wiedźmina 2. Jeszcze w tym roku gra zawita na Xboxa 360. Niestety, nadal nic nie wiadomo, kiedy w Geralta z Rivii wcielą się użytkownicy PlayStation 3. Deweloperzy ze studia CD Projekt RED przygotowują też niespodziankę na targi E3, którą „konsolowi gracze powinni być zainteresowani”.

O tym, że Wiedźmin 2 zawita na konsole wiadome było od dawna, choć przedstawiciele firmy CD Projekt starali się do końca zachować wszystkich w niepewności. Sukces pecetowej wersji, która w ciągu tygodnia od premiery rozeszła się w nakładzie ponad 400 tys. kopii, jedynie przyspieszył oficjalną zapowiedź konwersji.

 
Posiadacze Xboksa 360 mogą spodziewać się tej samej fabuły, postaci i mechanizmów rozgrywki. Niestety, deweloperzy zakładają, że jakość oprawy graficznej nie będzie już tak wysoka, jak w przypadku wersji PC, ale wciąż ma być czymś olśniewającym. Zmiany obejmą także system sterowania, który przeprojektowany zostanie pod kątem komfortu gry z użyciem konsolowych padów.

Wydawca obiecuje, że Wiedźmin 2 w wersji na Xboksa 360 doczeka się wszystkich dodatków i materiałów typu DLC dostępnych w pecetowej grze. Niestety, na razie nic nie wiadomo o losach wersji na PlayStation 3. To, że takowa poswstanie wydaje się czymś oczywistym, trudno tylko określić kiedy. Kilka miesięcy temu Adam Kiciński, szef Optimus S.A. przyznał, że każdy ewentualny port Wiedźmina 2 należy traktować jako odrębny projekt. Być może studio CD Projekt RED nie dysponuje jeszcze odpowiednim zapleczem, by równocześnie pracować nad dwoma konwersjami.

Przypomnijmy, że analitycy banku BRE oszacowali, że sprzedaż gry Wiedźmin 2: Zabójcy królów przyniesie zyski na poziomie nawet 150 mln zł. Wiele jednak zależy od tego jak szybko uda się przygotować wersje konsolowe na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Tags from the story
, ,
Written By
More from konadmin

Co to jest to PS Vita?

Projekt nowej konsoli przenośnej Sony Playstation od samego początku zwany NGP w...
Read More
The-Witcher-2-Xbox-360-small

Koniec domysłów i spekulacji. Firma CD Projekt oficjalnie zapowiedziała konsolową wersję Wiedźmina 2. Jeszcze w tym roku gra zawita na Xboxa 360.


" />