Konami szuka zespołu do prac nad kontynuacją Meta Gear Solid V: The Phantom Pain

Wczoraj poznaliśmy sensacyjne informacje na temat odejścia Hideo Kojimy z firmy Konami. Dziś wiemy, że będzie kontynuacja Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – wydawca szuka nowego studia do prac nad grą.

Hideo Kojima to japoński producent gier wideo, który zasłynął z marki Metal Gear Solid.
Hideo Kojima to japoński producent gier wideo, który zasłynął z marki Metal Gear Solid.

Przyszłość serii Metal Gear Solid nie jest zagrożona, ale najpewniej nie zależy ona już od mistrza Hideo Kojimy. Firma Konami kończy współpracę z tym wielkim producentem i reżyserem gier wideo. W tym samym momencie Konami potwierdza rozpoczęcie prac nad kolejną odsłoną serii, która ma być kontynuacją Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Tyle tylko, że na chwilę obecną poszukiwana jest ekipa, która zajmie się tworzeniem cyklu.

Pierwsze Metal Gear Solid pojawiło się na rynku w roku 1998 na PlayStation, jako jedna z najlepszych gier w historii branży!

Wydawca serii odpalił już specjalną stronę internetową, na której znajduje się ogłoszenie o pracę przeznaczone dla zdolnych producentów, którzy chcieliby zajmować się grami z serii Metal Gear Solid. Wygląda więc na to, że Konami chce założyć zupełnie nowe studio, a zespół Kojima Productions przestaje istnieć – w zasadzie zmienia się w Konami Los Angeles Studios.

Aktualnie nie wiadomo, dlaczego zakończono współpracę z Hideo Kojimą. Przecież od wielu lat Konami wespół z Kojimą organizowali ogromne premiery, produkowali najwyższej jakości gry, które były wręcz pewniakami do sukcesu na rynku. Należy zadać sobie również pytanie: co z Silent Hills od Hideo Kojimy, które zostało zapowiedziane w zeszłym roku?

[dzięki – http://www.dualshockers.com/2015/03/20/konami-will-create-a-new-metal-gear-series-after-the-phantom-pain-hiring-new-team/]

Najpopularniejszy komandos w branży gier wideo.
Najpopularniejszy komandos w branży gier wideo.
Written By
More from Patryk

Twitter i Instagram źródłem nowinek na temat Star Wars Battlefront

Instagram oraz Twitter to najnowsze źródła informacji na temat gry Star Wars...
Read More