Konami staje w obronie Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Hideo Kojima tłumaczył nie tak dawno wartość Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Dziennikarze donoszą o bardzo krótkiej kampanii rzeczonego tytuły, który trwać ma niespełna dwie godziny. Dziś poznaliśmy oficjalne stanowisko Konami w tej sprawie, jak również edycję limitowaną gry.

Metal-Gear-solid-5-banner

 

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes jest nazywany przez Hideo Kojimę, producenta gry, swoistym wstępem do historii właściwej, która odbywa się w kilka lat po prologu. W sieci pojawiły się pierwsze informacje z obozu Game Informera. Poczytny magazyn, który miesiąc w miesiąc trafia do milionów graczy ze Stanów Zjednoczonych, miał tę okazją zagrać w najnowszą odsłonę przygód Snake’a. Wnioski wyciągnięte z tych testów nie są zbyt zadowalające całą rzeszę fanów, którzy od wielu lat oczekują kolejnej odsłony serii. Jak się okazuje, właściwa rozgrywka trwa nie dłużej niż dwie godziny – taką informację upubliczniły testy gry, które również stały się zapalnikiem złości samych graczy. W obronie gry stanął już sam twórca, czyli Hideo Kojima. Dziś w sieci opublikowano oficjalne stanowisko wydawcy w tej sprawie, a więc koncernu Konami

‘MGS V: Ground Zeroes to nieliniowy świat, z otwartym środowiskiem, które pozwala graczom przechodzić misje na różne sposoby. Gracze mogą wykorzystywać różną taktykę – od ostrej strzelaniny po prawdziwy stealth. W związku z możliwością swobodnego wyboru ścieżki do punktu występowania wrogów, oraz środka transportu (pieszo lub pojazdem), gracze będą cieszyć się głębokim gameplayem w głównym trybie story, jak i licznych misjach pobocznych”

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes jest nazywane prologiem do piątej odsłony serii, która może nie ukazać się w tym roku. Niepokojące wieści z obozu Konami z pewnością podsycą frustrację graczy. Co ciekawe, na oficjalnym profilu Kojima Productions zaprezentowano pierwsze pudełka ze specjalną edycją prologu. Gra trafi do sprzedaży już 14 marca tego roku, do tego czasu możemy tylko obserwować kłopotliwą sytuację marki, po którą i tak sięgną miliony graczy na całym świecie – obowiązkowo!

metal gear limited

 

mgs gz2

Written By
More from Patryk

Burnout Paradise nie dla wstecznej kompatybilności na Xbox One

Wsteczna kompatybilność na Xbox One to szansa na ogranie starszych tytułów z...
Read More