Konami kończy z grami Silent Hill i Metal Gear Solid? Wygląda na to, że jednak nie!

Jest wielce prawdopodobne, że firma Konami wcale nie porzuca planów robienia drogich gier AAA. Ostatnie doniesienia przedstawicieli były dosyć groźne, ale dziś w sieci pojawiają się kolejne wypowiedzi.

W sieci ostatnio zrobiło się sporo szumu wokół firmy Konami. Nie chodzi tutaj o wielką premierę gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (recenzja pod tym adresem), ale raczej domniemaną zmianę polityki wydawniczej firmy. Serwis Gameblog podał informację, jakoby Konami kompletnie rezygnowało z tworzenia konsolowych gier kategorii AAA, czyli tych absolutnie najdroższych. Ponadto z firmy odszedł główny inżynier odpowiedzialny za silnik graficzny FOX Engine.

Jak zatem traktować ostatnie wypowiedzi na temat przyszłości marek Silent Hill, Metal Gear Solid czy Castlevanii? Odpowiedź przychodzi z zachodu, a dokładnie z działu obsługi klienta firmy Konami w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem tamtejszego oddziału firmy nie ma mowy o porzuceniu tak silnych marek jak Silent Hill czy Metal Gear Solid.

”Obiecuję, że nie porzucamy serii Metal Gear, nic z tych rzeczy. Wiem, że niektóre blogi wypisują takie rzeczy. Szczerze mówiąc nie wiem, skąd wzięły się takie doniesienia. Z całą pewnością kontynuujemy prace nad takimi seria jak Metal Gear, Silent Hill, Castlevania, czy PES.” – napisał pracownik obsługi klienta Konami, USA.

Na chwilę obecną oczywiście wiążące byłby wypowiedzi kierownictwa studia Konami, ale absolutnie żadne sprostowanie jeszcze nie pojawiło się w sieci. Miejmy jednak nadzieję, że kontynuacja prac nad tymi znakomitymi markami nie oznacza przenoszenia ich na rynek mobilny. Nie wyobrażam sobie odpuszczenia tak znakomitego tematu na konsolach, jakim jest Silent Hill.

Podsumowując, należy pamiętać, że Konami wydało krocie na produkcję oraz marketing Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Grube miliony wyłożone na ten tytuł zwrócą się dopiero w przyszłości (ponoć po 8 mln sprzedanych kopii gry), a więc firma musi się zastanowić, w co teraz zainwestować. Oby nie zapomniano o Silent Hill czy Castlevanii.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/Silent-Hill-2-Wallpapers-3.jpg”]

[interaction id=”55ffd9f4f94584352d223aa6″]

Written By
More from Patryk

Alan Wake 2 jest w produkcji? Remedy Entertainment wypowiada się na ten temat

Remedy Entertainment po raz kolejny wypowiada się na temat gry Alan Wake...
Read More