Konami koncentruje się na rynku mobilnym, co dalej z PES, Metal Gear Solid oraz Silent Hill?

Okazuje się, że firma Konami dość mocno się reorganizuje. Najdziwniejsze jest to, że koncentruje się na rynku mobilnym, a co z konsolami?

Metal Gear Solid to niezwykle popularna oraz uznana seria gier na rynku.
Metal Gear Solid to niezwykle popularna oraz uznana seria gier na rynku.

Konami w ostatnim okresie jest najprawdopodobniej najczęściej krytykowaną firmą na rynku gier wideo. Szczególnie za sprawą zakończenia współpracy z Hideo Kojimą. Dziś kolejne nowinki, tym razem o ”koncentrowaniu się na rynku mobilnym”

Na temat przyszłości firmy Konami wypowiedział się jej nowy prezes. Hideki Hayakawa powiedział, że firma chce się teraz skupić niemalże wyłącznie na grach mobilnych (!). Na usta się ciśnie klasyczne ”odbiło Ci”?

”Główną platformą będą platformy mobilne. Po przejściu z modelu biznesowego pay-as-you-play w grach Power Pro i Wining Eleven będzie przejście ze sprzedaży przedmiotów na sprzedaż funkcji. To właśnie sukces Power Pro zmotywował nas do dalszego inwestowania w gry mobilne.”

Zdaniem Konami smartphone jest przyszłością gier wideo. Może to dlatego Hideo Kojima zdecydował się odpuścić współpracę z takimi ludźmi, którzy chcą inwestować w gry mobilne. Hideo Kojima z pewnością chciał pracować nad Metal Gear Solid z myślą o konsolach.

Konami ma wiele marek, w tym Pro Evolution Soccer oraz Silent Hill. Obie marki są bardzo silnie i chyba uzasadnione są obawy o ich przyszłość.

[dzięki – http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2015/05/14/konami-confirms-that-mobile-will-be-its-primary-focus-moving-forward.aspx]

konami

[interaction id=”5554c8cc40f2c57e04086801″]

Written By
More from Patryk

Playboy wybiera najseksowniejsze cosplayerki ubiegłego roku

Redakcja Playboy’a zdecydowała się dokonać niełatwego wyboru, bo wybrać najseksowniejszą cosplayerkę ubiegłego...
Read More