Kompozytor muzyki do serii Halo wyrzucony z pracy

Seria Halo to pierwszoosobowe strzelaniny akcji, które towarzyszą nam jeszcze od czasów pierwszego Xboksa. W sieci pojawiła się informacja, jakoby główny twórca muzyki do gier z tej serii, Marty O’Donnell, został wyrzucony z pracy.

Halo-banner

Marty O’Donnell to jeden z twórców legendarnej marki Halo, która od wielu lat towarzyszy konsolom Microsoftu. Jego muzyczne dokonania są niepodważalne, a ścieżka dźwiękowa towarzysząca kolejnym odsłoną serii to klasa światowa. Jednakże dziś w sieci pojawiła się wiadomość, jakoby amerykański artysta został wyrzucony z firmy Bingie bez tłumaczeń ze strony pracodawców. 11 kwietnia O’Donnell otrzymał wymówienie z pracy i jest aktualnie bezrobotnym kompozytorem muzyki do gier wideo.

Cała sprawa wypłynęła za pośrednictwem portalu Tweeter, gdzie O’Donnell wyraził swoje zniesmaczenie całą sytuację. W jego opinii postąpiono z nim nieelegancko, co może wpłynąć bezpośrednio na siłę marki. Marty od lat wspierał swoimi dźwiękami gry z serii Halo. Dołączył do ekipy w roku 2000, kiedy to rozpoczęto prace nad legendarnym oryginałem. W późniejszym okresie pracował on przy Halo 2, trzeciej odsłonie serii i Halo 4, a także pokrewnych odsłonach Halo: Reach, jak również Halo: ODST. Co ciekawe, jeszcze nie tak dawno współpracował z Paulem McCourtney’em przy nagrywaniu ścieżki dźwiękowej do gry Destiny, której zapowiedź możecie przeczytać w tym miejscu.

[info]Halo to seria gier komputerowych z gatunku first person shooter, która ukazuje się cyklicznie tylko na platformach Microsoftu. Nad grami z tej serii pracowały łącznie trzy studia, w tym Bungie Software, Ensemble Studios, jak również 343 Industries. Pierwsza część serii ukazała się w roku 2001, jako Halo: Combat Evolved. Kontynuacja trafiła w 2004 roku również na pierwszego Xboksa. Trzecia część gry była jedną z pierwszych gier na Xboksa 360. Premiera Halo 4 miała miejsce w roku 2012, a gra zebrała bardzo wysokie noty w prasie i była pierwszym projektem studia 343 Industries z tej serii.[/info] [dzięki – videogamer]

Written By
More from Patryk

Scenariusz Final Fantasy VII Remake może się różnić od oryginału

Remake Final Fantasy VII to największa bomba na E3 w ostatnich latach....
Read More