Kolekcja wszystkich gier na PlayStation jest na sprzedaż, ktoś zainteresowany?

Pewien japoński gracz jest w posiadaniu wszystkich gier na pierwszą konsolę PlayStation. Zestaw został wystawiony na aukcję i zawiera ponad 3200 gier!

PlayStation (PSX) to jedna z najlepszych konsol w historii naszej branży, która dała życie wielu kultowym markom i seriom gier wideo. Pewien japoński gracz od lat zbierał wszystkie gry na ten sprzęt i jego kolekcja sięgnęła aż 3290 produkcji. Teraz szczęśliwiec wystawia ten niesamowity zestaw na aukcję.

Jest to już druga aukcja tego samego bohatera, jednak za pierwszym razem nikt się nie zdecydował na zakup tego zestawu. Pierwsza zakończyła się fiaskiem nawet pomimo tego, że obiektywnie cena za te wszystkie gry nie jest wysoka, a wartość sentymentalna wręcz nie do opisania. Cena za PlayStation z wszystkimi grami wynosi 3 miliony jenów, co przekłada się na kwotę około 100 tysięcy złotych.

Co ciekawe, jeżeli tylko podzielimy cenę zestawu przez przez liczbę tytułów, to wyjdzie nam około 28 zł za jedną grę. Dziś gry na PlayStation (PSX) można na aukcjach zakupić za właśnie taką kwotę, ale i wyższą (patrz klasyki pokroju Metal Gear Solid, Final Fantasy VII, Resident Evil 2).

Całą kolekcja tego szczęśliwca mieści się w 98 wypchanych po brzegi pudełkach, a do końca aukcji pozostało jeszcze 6 dni. Jeżeli jesteście zainteresowani, to warto sprawdzić aukcję osobiście. Tak z ciekawości, aby zobaczyć te efektywne, małe, kwadratowe pudełka na gry nagrywane na czarnej płytce CD od Sony.

To były czasy!

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/11/gry-1.jpg”] [efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/11/gry-2.png”] [efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/11/gry-3-jpg.jpg”]

[interaction id=”56307f59afdd55437cd69fba”]

Written By
More from Patryk

Playboy wybiera najseksowniejsze cosplayerki ubiegłego roku

Redakcja Playboy’a zdecydowała się dokonać niełatwego wyboru, bo wybrać najseksowniejszą cosplayerkę ubiegłego...
Read More