Kolejne opóźnienie. W Elvove zagramy dopiero w 2015 roku

Evolve to sieciowy FPS, w którym główny nacisk położony jest na kooperację pomiędzy graczami. Gra miała trafić do sprzedaży już w październiku tego roku, ale niestety wczoraj pojawiła się informacja, że na najnowszą produkcję Turtle Rock Studios przyjdzie nam poczekać do 2015 roku.

Evolve napędza technologia CryEngine.

Evolve jest kolejną grą w tym roku, która zaliczy tzw. obsuwę. Wcześniej na przyszły rok przesunięte zostały premiery m.in rodzimego Wiedźmina 3, Batmana: Arkham Knight czy The Order: 1886, czyli tytułu ekskluzywnego dla konsoli PlayStation 4. Data premiery Evolve zaplanowana był na koniec października tego roku, ale twórcy poinformowali, że ich najnowsza produkcja trafi na rynek dopiero 10 lutego 2015 roku. Ponadto wyjaśnili dlaczego zdecydowali się na taki ruch.

” Do października jest bardzo blisko, w międzyczasie  zauważyliśmy, że aktualny stan gry nie jest tak dobry, jakbyśmy tego chcieli. W spotkaniu z zarządem podkreśliłem, że Evolve jest bardzo bliskie ideału. Na całe szczęście 2K przyznało nam rację i zdecydowało się na danie nam więcej czasu, po to aby gra była w całości taka jakbyśmy chcieli. To dla nas bardzo ważne, ponieważ w dniu premiery chcemy być dumni z każdego elementu Evolve.”

Przesunięcie premiery tak obiecującej gry, to na pewno duże rozczarowanie, ale tłumaczenie Turtle Rock Studios choć jest dość znane w tego typu przypadkach, to jednak w wykonaniu twórców Evolve wygląda dość sensownie. Miejmy nadzieję, że dobrze wykorzystają dany im czas i już w lutym przekonamy się, że na Evolve naprawdę warto było czekać.

Evolve zmierza na komputery osobiste, a także na najnowsze konsole Sony i Microsoftu,czyli na PlayStation 4 i Xboksa One.

[dzięki- VG24/7]

More from Mikołaj Ciesielski

Nowa gra twórców Tomb Raider ukaże się na E3

E3 2014 już za kilka dni, a my już od jakiegoś czasu...
Read More