Kolejna konsola na rynku? SteamBoy, czyli projekt konsoli przenośnej dla gier z PC

W internecie udostępniono informacje na temat urządzenia SteamBoy, które aspiruje do bycia kolejną konsolą przenośną na rynku. Sprzęt miałby wspierać gry z komputerów osobistych.

Platforma Steam to jedna z wiodących form dystrybucji cyfrowej na rynku.
Platforma Steam to jedna z wiodących form dystrybucji cyfrowej na rynku.

Podczas targów Electronic Entertainment Expo skupiliśmy się głównie na grach wideo, ale zapomnieliśmy o konsolach i nowinkach z nimi związanymi. W sieci udostępniono całkiem intrygujący trailer sprzętu o nazwie SteamBoy. Jest to przenośna konsola niezależnej finansowo firmy, która planuje bazować na bibliotece gier z platformy Steam. Premiera miałaby się odbyć w przyszłym roku.

Wygląda na to, że PlayStation Vita oraz Nintendo 3DS mogą otrzymać kolejnego rywala na rynku. Mowa tutaj o wspomnianym SteamBoy, które to posiada następujące właściwości: czterordzeniowy procesor, 4 GB RAM, 32 GB wbudowanej pamięci oraz pięciocalowy ekran w standardzie 16:9. Więcej szczegółowych informacji powinniśmy poznać już wkrótce.

Co ciekawe, sprzęt będzie słabszy niż zapowiadane od dłuższego czasu Steam Machines, a więc urządzenia na wzór konsol stacjonarnych, które pozwolą się podpiąć do telewizora i zapewnią dostęp do biblioteki Steam. Przenośna konsolka SteamBoy miałaby udostępnić nam większą część tytułów w dystrybucji cyfrowej i nawiązać rzeczywistą walkę z PlayStation Vita oraz 3DSem. Pamiętajmy jednak, że na rynku takie urządzenie już jest, mianowicie propozycja nVidii, czyli Shield. 

Na dzień dzisiejszy wiadomym jest, że firma Valve nie jest w żaden sposób powiązana z tym projektem. Poniżej możecie rzucić okiem na pierwszy zwiastun prezentujący nam nową konsolkę.

Written By
More from Patryk

Amazon zakupił platformę Twitch.tv

Koncern Google został wyprzedzony przez sieć sklepów Amazon, która wykupiła platformę Twitch...
Read More