Kolejna konsola na rynku? SteamBoy, czyli projekt konsoli przenośnej dla gier z PC

W internecie udostępniono informacje na temat urządzenia SteamBoy, które aspiruje do bycia kolejną konsolą przenośną na rynku. Sprzęt miałby wspierać gry z komputerów osobistych.

Platforma Steam to jedna z wiodących form dystrybucji cyfrowej na rynku.
Platforma Steam to jedna z wiodących form dystrybucji cyfrowej na rynku.

Podczas targów Electronic Entertainment Expo skupiliśmy się głównie na grach wideo, ale zapomnieliśmy o konsolach i nowinkach z nimi związanymi. W sieci udostępniono całkiem intrygujący trailer sprzętu o nazwie SteamBoy. Jest to przenośna konsola niezależnej finansowo firmy, która planuje bazować na bibliotece gier z platformy Steam. Premiera miałaby się odbyć w przyszłym roku.

Wygląda na to, że PlayStation Vita oraz Nintendo 3DS mogą otrzymać kolejnego rywala na rynku. Mowa tutaj o wspomnianym SteamBoy, które to posiada następujące właściwości: czterordzeniowy procesor, 4 GB RAM, 32 GB wbudowanej pamięci oraz pięciocalowy ekran w standardzie 16:9. Więcej szczegółowych informacji powinniśmy poznać już wkrótce.

Co ciekawe, sprzęt będzie słabszy niż zapowiadane od dłuższego czasu Steam Machines, a więc urządzenia na wzór konsol stacjonarnych, które pozwolą się podpiąć do telewizora i zapewnią dostęp do biblioteki Steam. Przenośna konsolka SteamBoy miałaby udostępnić nam większą część tytułów w dystrybucji cyfrowej i nawiązać rzeczywistą walkę z PlayStation Vita oraz 3DSem. Pamiętajmy jednak, że na rynku takie urządzenie już jest, mianowicie propozycja nVidii, czyli Shield. 

Na dzień dzisiejszy wiadomym jest, że firma Valve nie jest w żaden sposób powiązana z tym projektem. Poniżej możecie rzucić okiem na pierwszy zwiastun prezentujący nam nową konsolkę.

Written By
More from Patryk

Freedom Wars – pierwsze minuty z rozgrywki, tylko na PlayStation Vita

Freedom Wars to osadzona w realiach science-fiction gra akcji przeznaczona na platformę...
Read More