Kolejna intrygująca gra twórców Flower

Journey
Journey

Według thatgamecopmany, Journey będzie egzotyczną przygodą, w której przebudzony w nieznanym świecie gracz „sunąc, spacerując po rozległej krainie, odkrywa po drodze historię starożytnej, tajemniczej cywilizacji.

 

 

Sony w trakcie targów E3 ujawniło nowe szczegóły dotyczące Journey, gry za którą odpowiedzialne jest studio thatgamecompany, czyli twórcy flOw oraz Flower. „Podróż” zapowiada się na kolejną intrygującą przygodę. W sieci pojawił się także nowy trailer pokazujący fragmenty gameplay’u, okraszone epickim motywem muzycznym.

    
Od studia, które ma na koncie tak nowatorskie produkcje jak Flower czy flOw, oczekiwać można tytuł stanowiącego wyzwanie dla tradycyjnych mechanizmów gry. Journey ma charakteryzować się prostotą i dostępnością sterowania i zarazem „bogatym, interaktywnym środowiskiem, które zachęci graczy do odkrywania i doświadczania emocji rzadkich we współczesnych grach video”. Według thatgamecopmany, Journey będzie egzotyczną przygodą, w której przebudzony w nieznanym świecie gracz „sunąc, spacerując po rozległej krainie, odkrywa po drodze historię starożytnej, tajemniczej cywilizacji. Trzeba przyznać, że twórcy gry obiecują naprawdę sporo, ale znając chociażby urokliwego Flower, można być pewnym, iż „Podróż” będzie grą z pewnością nowatorską, szczególnie na tle masy podobnych do siebie fps’ów.

Journey-3

Ciekawie przedstawia się koncepcja rozgrywki online. Będzie można natrafić na innych graczy także zmierzających w kierunku tajemniczej góry, która jest celem podróży. Co ciekawe, thatgamecompany nie przewiduje żadnej standardowej formy komunikacji między graczami – gracze nie będą „podpisani” swym nickiem z PSN, opcja czatu również nie wchodzi w grę. Jedyną formą komunikacji ma być system prostych, minimalistycznych dźwięków (krótki przykład można zobaczyć na najnowszym trailerze).

Twórcy Journey ujawnili ponadto, że grę będzie można ukończyć już w ok. 90 minut, lecz ma być to zależne od sposobu gry danego gracza i tego, jak bardzo skupi się na pokusie odkrywania tajemniczej krainy. W Journey nie uświadczymy też żadnego rodzaju przemocy, podobnie było w poprzedniej grze thatgamecompany – Flower. „Podróż” zapowiada się na niezwykle interesujący tytuł, coś całkiem innego niż gry obecnie królujące na rynku.

Journey wydane zostanie jedynie na PS3 i to tylko w dystrybucji cyfrowej (poprzez PS Store). Dokładna data premiery i cena nie są jeszcze znane – wiadomo jedynie, że w tą podróż udamy się jeszcze w tym roku.

M. P.

Tags from the story
, , ,
Written By
More from konadmin

Black Ops II – nowe DLC

Black Ops II wyszedł już jakiś czas temu, ale nadal jest wspierany...
Read More
Journey

Według thatgamecopmany, Journey będzie egzotyczną przygodą, w której przebudzony w nieznanym świecie gracz „sunąc, spacerując po rozległej krainie, odkrywa po drodze historię starożytnej, tajemniczej cywilizacji.

 

 

" />