Klasyka PlayStation, czyli najlepsze bijatyki na szaraka

PlayStation to magiczna konsola do gier, na której pojawiło się mnóstwo wspaniałych bijatyk. Zestawienie TOP10 zawiera naszym zdaniem najlepsze gry z tego gatunku na szaraka.

Pierwsza konsola PlayStation może pochwalić się ogromną biblioteką genialnych gier praktycznie z każdego gatunku. Gry wyścigowe, platformów, gry akcji, shootery pierwszoosobowe, strategie, RPG, ale również bijatyki mają czym się pochwalić.

PlayStation wielu z Was z pewnością kojarzy się przede wszystkim z genialną trylogią Tekkena, ale uwierzcie mi, nie to nie wszystkie świetne bijatyki na PSXa. Zapraszam do zapoznania się z naszą listą najlepszych mordobić na Playstation.

large_fightingfair

10. Ehrgeiz: God Bless the Ring

Trójwymiarowa bijatyka wyprodukowana przez firmę DreamFactory. Gra zdobyła rozgłos głównie za sprawą bohaterów z kultowego Final Fantasy VII, którzy zasilili grupę zawodników. Była to bijatyka w pełni trójwymiarowa, rozbudowana i z całkiem fajną grafiką. Jedna z ciekawszych, choć nie ustrzegła się błędów i uproszczeń

9. X-Men: Mutant Academy 2

X-Men: Mutant Academy 2 to chyba jedna z najlepiej zrealizowanych gier na licencji X-Mena z czasów PlayStation. Ta bijatyka pozwalała wcielić się w znanych i lubianych bohaterów i stanąć do walki na zróżnicowanych arenach. Bohaterowie dysponowali unikatowymi dla siebie umiejętnościami, co tylko rozbudowywało wachlarz możliwości podczas gry. Oczywiście zastosowano technologię 3D.

8. Mortal Kombat Trilogy

Oryginalny Mortal Kombat na szaraku był jedną z najczęściej ogrywanych bijatyk w okresie PlayStation. Trilogy wyprodukowała firma Midway, jako hołd dla swoich dwuwymiarowych bijatyk. Mimo iż na rynku były takie gry jak Tekken, to 2D w Mortal Kombat Trilogy nadal ”dawało radę”. Przełom przyszedł wraz z premierą Mortal Kombat 4.

7. Bloody Roar 2: Bringer of the New Age

Bloody Roar 2 to jedna z najambitniejszych bijatyk z okresu PSXa. Głównie za sprawą charakterystycznego i unikatowego podejścia do rozgrywki. Była to bijatyka w ujęciu 3D, w której mogliśmy wcielić się w kilkunastu zawodników. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż każdy z nich mógł transformować w niebezpieczne bestie. Po transformacji rozszerzał się oczywiście wachlarz ciosów specjalnych.

6. Bushido Blade 2

Trójwymiarowa bijatyka firmy Light Weight, która pojawiła się na PlayStation w roku 1998. Genialna w swoich założeniach, bowiem gracz mógł prowadzić w miarę realistyczne i wymagające starcia przy użyciu wszelakiego rodzaju broni białej. Co ciekawe, przed każdym starciem trzeba było pokonać odpowiednią liczbę wojowników ninja i…nie dać się zabić!

5. Destrega

Destrega to trójwymiarowa bijatyka, która wyprodukowana została przez Omega Force. Gra ukazała się wyłącznie na PlayStation i w odróżnieniu od wielu współczesnych sobie konkurentów gra pozwalała na pełną swobodę ruchów po arenach. Destrega mogła pochwalić się ciekawym zestawem zawodników, którzy dowolnie poruszali się po relatywnie dużych arenach. Mnóstwo fajerwerków graficznych, ciosów specjalnych i fireballi!

4. Dead or Alive

Dead or Alive wyróżnia przede wszytkim dynamika pojedynków oraz rozwiązanie stawiające na refleks grającego. W Dead or Alive system walki przygotowano nieco inaczej, bowiem na drugi plan schodzi zdolność blokowania. Gra koncentrowała się na przechwytywaniu ciosów i wyprowadzaniu kontr. Oczywiście nie można zapomnieć o seksownych zawodniczkach!

3. Soul Blade.

Legendarne Soul Blade było pierwszą bijatyką, w której zawodnicy mogli posługiwać się bronią białą. Dla wielu jest to niedościgniony wzór bijatyki na PlayStation. W późniejszym okresie pojawiła się również kontynuacja tej gry, ale pierwsza część do dziś jest grywalna i bardzo przyjemna. Tytuł zaprojektowano w oparciu o trójwymiarową grafikę i dopieszczono znakomitą muzyką.

2. Mortal Kombat 4

Czwarta i jednocześnie jedna z najlepszych odsłon cyklu Mortal Kombat. Zrealizowana przez Midway w pełnym 3D, które w swoich czasach na PlayStation prezentowało bardzo wysoki poziom. Otrzymaliśmy rozbudowany tryb jednoosobowy, mnóstwo zawodników, ciosów, fatality oraz wiele, wiele więcej. Brutalna klasyka w czystej postaci.

1. Tekken 3.

Tekken w okresie panowania PlayStation to najpopularniejsza seria bijatyk. Namco wraz z częścią trzecią osiągnęło niesamowity poziom wykonania gry. Ogromna grywalność, mnóstwo nowych zawodników, świetna oprawa graficzna, muzyka, system walki, combosy i genialny tryb uliczny oraz Tekken Ball. To w tej części wprowadzony Bryana, Eddiego, Jina Kazamę czy Hwoaranga. Klasyka i najlepsza bijatyka ever…z pewnością na PlayStation.


[interaction id=”5553480de091946473ad3886″]
Written By
More from Patryk

Edytor postaci oraz wszyscy bohaterowie Dragon Age: Inkwizycja

W sieci udostępniono prezentację rozbudowanego kreatora twarzy w Dragon Age: Inkwizycja. Autorzy...
Read More