Klasyczne gry z PlayStation 2 już niebawem dostępne na PlayStation 4?

Klasyczne gry ery PlayStation 2 świetnie przyjęły się na konsoli PlayStation 3 w ramach cyfrowej dystrybucji. Czy Sony szykuje podobny zabieg w przypadku PlayStation 4 tym samym odpowiadając na ofertę wstecznej kompatybilności na Xbox One?

PEGI oceniło pierwsze trzy gry z PlayStation 2, które mają pojawić się w cyfrowej dystrybucji na konsoli PlayStation 4. Czyżby Sony przygotowywało grunt pod ponowne wprowadzenie klasyków z ery PlayStation 2 na nową konsolę? Podobny manewr wykonano już na PlayStation 3, gdzie za pośrednictwem sklepiku PlayStation Store gracze mogli zakupić cyfrowe wersje największych hitów z ”czarnuli”.

Tęsknota graczy za wieloma klasycznymi grami z ery PlayStation 2 jest duża. Nie każdy z nas posiada PlayStation 2, podobnie również wielu z nas pozbyło się PlayStation 3 i nie ma dostępu do świetnych, klasycznych gier. Pan European Game Information Board, a więc organizacja zajmująca się systemem oceniania gier komputerowych w Europie, oceniła trzy gry na PlayStation 4.  Produkcje te to Ape Escape 2, Dark Cloud 2 (Dark Chronicle) oraz Twisted Metal: Black, a więc znane graczom posiadającym w przeszłości PlayStation 2. Czy to próba wprowadzenia klasyki na PS4?

Bardzo możliwe, że większej ilości na ten temat dowiemy się już niebawem z ust Sony. Fajnie byłoby mieć okazję ponownie zakupić klasyczne gry z PlayStation 2. Jest w czym wybierać, bo przecież to na tej konsoli pojawiły się takie perełki jak Resident Evil: Code Veronica X, Silent Hill 2, Silent Hill 3, Shadow of the Colossus czy kultowe Grand Theft Auto 3. Jakie gry z tamtej konsoli ogralibyście na PlayStation 4?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=PeaJ2nGk26k” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”640″ height=”480″/]

[interaction id=”55f1483ecfb503701d1fc235″]

Written By
More from Patryk

Najlepiej sprzedające się gry 2015 roku – Dying Light na siódmym miejscu

W sieci pojawiły się oficjalne informacje dotyczące najlepiej sprzedających się gier roku...
Read More