Kinect trafił do Księgi Rekordów Guinessa

kinect-x360-adapter
kinect-x360-adapter

Kinect trafił do Księgi Rekordów Guinessa.

kinect-xbox-360-adapter

 

Microsoft sprzedał już ponad 10 milionów sztuk Kinecta, dedykowanego konsoli Xbox 360. Urządzenie, umożliwiające kontrolę za pomocą ciała użytkownika trafiło, dzięki temu do Księgi Rekordów Guinessa. Kinect zasłużył sobie na wpis jako „najszybciej sprzedające się urządzenie elektroniki konsumenckiej”. W ciągu pierwszych 60 dni obecności na rynku (od 4 listopada 2010 r. do 3 stycznia 2011 r.) z półek sklepowych znikło ok. 8 milinów sztuk. Po uśrednieniu daje to blisko 133 333 egzemplarzy dziennie. Produkt Microsoftu okazała się zatem szybciej sprzedającym się sprzętem, niż np. iPhone. Pozostałe 2 miliony Kinectów trafiło do graczy w okresie późniejszym.

 

Brak jest z kolei pełnych danych na temat sprzedaży największego konkurenta Kinecta, czyli kontrolera Move produkowanego przez Sony. Wiadomo jedynie, że japoński gigant sprzedał ok. 4,1 miliona sztuk Move w przeciągu pierwszych 60 dni obecności w sklepach. Japończycy nie podali jednak informacji całościowych.

 

Microsoft dobrze radzi sobie także, jeśli chodzi o sprzedaż gier dedykowanych Kinectowi – do domów graczy trafiło ich ok. 10 milionów. Korzystną passę firma z Redmond zamierza podtrzymać dzięki kolejnej generacji gier przeznaczonych nowemu kontrolerowi. Wśród nich znajdują się m.in.: Body and Brain Connection, Michael Jackson The Experience, The Gunstringer, Sesame Street: Once Upon a Monster, Kung Fu Panda 2 oraz Carnival Games: Monkey See, Monkey Do. Jak jednak widać, lista nadchodzących tytułów nie jest porażająca.


M. P.

Written By
More from konadmin

Recenzja: Hitman Rozgrzeszenie

Garnitur bez skazy, biała koszula i krwisty krawat, garota i dwa srebrne...
Read More
kinect-x360-adapter

Kinect trafił do Księgi Rekordów Guinessa.

" />