Kim inspirowana jest bohaterka gry Horizon: Zero Dawn?

Horizon: Zero Dawn to najciekawsze nowe IP, które na tegorocznym E3 2015 widziałem. Dziś dowiadujemy się więcej na temat głównej bohaterki gry.

Guerill Games potwierdza, że przy projektowaniu głównej bohaterki gry Horizon: Zero Dawn inspirowano się Ellen Ripley oraz Ygriette. Mowa oczywiście o bohaterce kultowego Obcego i jednej z postaci Gry o Tron.

Obie Panie łączy głównie mocna i silna osobowość, która zainspirowała twórców z Guerilla Games. W grze Horizon: Zero Dawn protagonistka również będzie twardą i zdecydowaną kobietą.

”Uważaliśmy, że mamy bardzo oryginalną kompozycją łączącą w sobie elementy natury z robotami, ale potrzebowaliśmy równie oryginalnej i silnej postaci do tego. Jednym z kierunków, którymi byliśmy zainteresowani, były chociażby postaci Sary Connor z Terminatora, Ellen Ripley z Obcego czy Ygritte z Gry o Tron. To właśnie w tym miejscu zaczęliśmy – tłumaczy Mathijs de Jonge, reżyser gry.”

Alloy z Horizon: Zero Dawn wzorowana na postaci Sary Connor? To musi się sprawdzić i wprowadzić dużo świeżości do dzisiejszej branży gier wideo. Już podczas prezentacji gry na E3 2015 bohaterka zdołała uwieść swym urokiem większość widowni, więc o promocję tytułu się nie martwię.

Fajnie jednak, że Guerilla Games wychodzi poza ramy powtarzalnych gier akcji z widokiem FPP i zaczyna nowy rozdział w swojej historii. Osobiście kibicuję Horizon: Zero Dawn, bowiem graficznie i merytorycznie zapowiada się genialnie.

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/07/29/horizon-zero-dawns-protagonist-is-inspired-by-ripley-and-ygritte/]

 

[interaction id=”556897501c915e9c5647a260″]

Written By
More from Patryk

Dragon Age: Inkwizycja będzie miało tryb kooperacji dla czterech graczy

W sieci pojawiły się ciekawe doniesienia na temat Dragon Age: Inkwizycja. Autorzy...
Read More