Kilka informacji o klasach postaci w Dragon Age: Inkwizycja

Dragon Age: Inkwizycja to kolejna część znanej serii gier RPG. Premiera zaplanowana jest na 9 października tego roku na konsole starej i nowej generacji oraz na komputery osobiste. Po przesunięciu premiery Wiedźmina 3 jest to najbardziej wyczekiwany RPG tego roku.

Na oficjalnej stronie gry pojawiło się kilka nowych informacji. Tym razem twórcy, czyli studio BioWare postanowiło przedstawić graczom informacje na temat klas postaci w swej najnowszej produkcji. Naturalnie w Dragon Age: Inkwizycja stworzymy postać Inkwizytora, a następnie będziemy musieli wybrać klasę spośród standardowej trójki, czyli mag, wojownik lub łotrzyk. Każda z wymienionych klas będzie posiadać własny zestaw zdolności, umiejętności i broni. Podobno mają występować także różne elementy fabuły tylko i wyłącznie dla danej klasy. Wracając do klas i rozwoju postaci. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu umiejętności gracz będzie mógł wybrać specjalizację dla swojej klasy. Do wyboru będzie 9 specjalizacji, po trzy dla każdej klasy. Na razie twórcy przedstawili tylko po jednej dla każdej.

Wojownik– skupia się na walce na krótki dystans. Polega na swej sile. Używa broni jednoręcznej i tarczy, opcjonalnie wykorzystuje również broń dwuręczną, a za ochronę służy mu ciężki pancerz.

  • Specjalizacja: Czempion– skupia się na ochronie członków drużyny. Skupiają się na obronie. Dzięki specjalnym umiejętnościom będą absorbować obrażenia i kontrować ataki wrogów.

Łotrzyk– preferuje walkę na dystans za pomocą łuku. Podczas walki w zwarciu wykorzystuje sztylety. Stara się zadawać jak największe obrażenia wrogom. Łotrzycy są szybcy i mobilni. Potrafią doskonale ukryć się na polu walki.

  • Specjalizacja: Artefaktor– jest wynalazcą mechaniki. Tworzy różne mechanizmy takie jak pułapki czy przedmioty, które potrafią rozproszyć przeciwnika.

Mag– korzysta z czarów, jak na maga przystało. Potrafi osłabiać przeciwników czyniąc ich podatnymi np. na ataki fizyczne. Sam również potrafi zadawać obrażenia za pomocą czarów ofensywnych takich jak podpalenie czy zamrożenie wroga.

  • Specjalizacja: Rycerz zaklinacz– walczy w pierwszych szeregach. Braki w sile równoważy swymi magicznymi zdolnościami , dzięki którym potrafi nałożyć na siebie czary ochronne, czy wzmocnić swoją broń czarami ofensywnymi.

Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona serii gier z gatunku cRPG stworzona przez firmę BioWare. Tytuł napędza silnik Frostbite 3.0, znany chociażby z gry Battlefield 4. Gra trafi na konsole nowej generacji oraz komputery osobiste.

More from Mikołaj Ciesielski

Batman Arkham Knight pojawi się już w lutym?

Batmna: Arkham Knight to czwarta część przygód Mrocznego oraz zwieńczenie trylogii, za...
Read More