Kilka informacji o klasach postaci w Dragon Age: Inkwizycja

Dragon Age: Inkwizycja to kolejna część znanej serii gier RPG. Premiera zaplanowana jest na 9 października tego roku na konsole starej i nowej generacji oraz na komputery osobiste. Po przesunięciu premiery Wiedźmina 3 jest to najbardziej wyczekiwany RPG tego roku.

Na oficjalnej stronie gry pojawiło się kilka nowych informacji. Tym razem twórcy, czyli studio BioWare postanowiło przedstawić graczom informacje na temat klas postaci w swej najnowszej produkcji. Naturalnie w Dragon Age: Inkwizycja stworzymy postać Inkwizytora, a następnie będziemy musieli wybrać klasę spośród standardowej trójki, czyli mag, wojownik lub łotrzyk. Każda z wymienionych klas będzie posiadać własny zestaw zdolności, umiejętności i broni. Podobno mają występować także różne elementy fabuły tylko i wyłącznie dla danej klasy. Wracając do klas i rozwoju postaci. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu umiejętności gracz będzie mógł wybrać specjalizację dla swojej klasy. Do wyboru będzie 9 specjalizacji, po trzy dla każdej klasy. Na razie twórcy przedstawili tylko po jednej dla każdej.

Wojownik– skupia się na walce na krótki dystans. Polega na swej sile. Używa broni jednoręcznej i tarczy, opcjonalnie wykorzystuje również broń dwuręczną, a za ochronę służy mu ciężki pancerz.

  • Specjalizacja: Czempion– skupia się na ochronie członków drużyny. Skupiają się na obronie. Dzięki specjalnym umiejętnościom będą absorbować obrażenia i kontrować ataki wrogów.

Łotrzyk– preferuje walkę na dystans za pomocą łuku. Podczas walki w zwarciu wykorzystuje sztylety. Stara się zadawać jak największe obrażenia wrogom. Łotrzycy są szybcy i mobilni. Potrafią doskonale ukryć się na polu walki.

  • Specjalizacja: Artefaktor– jest wynalazcą mechaniki. Tworzy różne mechanizmy takie jak pułapki czy przedmioty, które potrafią rozproszyć przeciwnika.

Mag– korzysta z czarów, jak na maga przystało. Potrafi osłabiać przeciwników czyniąc ich podatnymi np. na ataki fizyczne. Sam również potrafi zadawać obrażenia za pomocą czarów ofensywnych takich jak podpalenie czy zamrożenie wroga.

  • Specjalizacja: Rycerz zaklinacz– walczy w pierwszych szeregach. Braki w sile równoważy swymi magicznymi zdolnościami , dzięki którym potrafi nałożyć na siebie czary ochronne, czy wzmocnić swoją broń czarami ofensywnymi.

Dragon Age: Inkwizycja to trzecia odsłona serii gier z gatunku cRPG stworzona przez firmę BioWare. Tytuł napędza silnik Frostbite 3.0, znany chociażby z gry Battlefield 4. Gra trafi na konsole nowej generacji oraz komputery osobiste.

More from Mikołaj Ciesielski

Fani gatunku jRPG łączcie się! Powstanie remake Final Fantasy VII?

Final Fantasy VII jest grą wydaną w 1997 roku na PlayStation, natomiast...
Read More