Kevin Levine odchodzi z Irrational Games. Co dalej z serią Bioshock?

Ken Levine, twórca gier z serii Bioshock, jak również właściciel studia Irrational Games potwierdził, że firma zostanie zamknięta. Twórca planuje pisać inne projekty z gatunku gier przygodowych.

bioshock_infinite__elizabeth_by_zolaida-d67y2lk

 

Ken Levine, twórca gier akcji z serii Bioshock poinformował, że w strukturach jego firmy dojdzie do wielkich zmian. Irrational Games w takiej formie jaką znamy chociażby z BioShock Infinite, odejdzie w niepamięć. W firmie zostanie tylko piętnaście osób, które będą pracować pod skrzydłami Take Two i wydawać małe gry w dystrybucji cyfrowej. Levine po wielkim sukcesie jego ostatniej gry najwyraźniej postradał zmysły, ponieważ przechodzi do dystrybucji cyfrowej, z myślą o grach przygodowych. Na oficjalnej stronie firmy mocie wczytać się w pełne oświadczenie projektanta. Poniżej cytat z tej wypowiedzi:

”Siedemnaście lat to szmat czasu w przypadku każdej, nawet najlepszej pracy, a możliwość pracy z niesamowitym zespołem w Irrational Games jest niewątpliwie najlepszą pracą jaka mi się kiedykolwiek przytrafiła. Choć jestem niezmiernie dumny z tego, co udało nam się razem osiągnąć, pasja ciągnie mnie w kierunku nieco innego rodzaju gier niż to co tworzyliśmy do tej pory. Aby móc sprostać zadaniu stojącemu przede mną, muszę skupić swoją uwagę na mniejszym zespole o prostszej strukturze i bardziej bezpośrednim kontaktem z graczami. W wielu aspektach będzie to powrót do korzeni – mały zespół tworzący gry skierowane do hardkorowych graczy.”

Oczywiście zapowiadane dodatki do Infinite zostaną wydane. Na 25 marca został zapowiedziany Bural At Sea. Dzięki rozszerzeniu wcielimy się w postać pięknej Elizabeth. Najważniejszym elementem dodatku jest rozległa metropolia Rapture, doskonale znana fanom cykluBioShock. Podwodne miasto zostało zrekonstruowane od podstaw w oparciu o mechanikę rozgrywki BioShock: Infinite oraz możliwości silnika Unreal Engine 3. Marka zostaje oddana w ręce 2K Games, co przekreśla długo zapowiadany port na PlayStation Vita. W niedalekiej przyszłości Levine ogłosi nową działalność wraz z nowym projektem, którego celem jest tworzenie gier opierających się głównie na narracji, skierowanych do hardkorowych graczy, które można będzie ukończyć wielokrotnie.

Written By
More from Patryk

Assassin’s Creed: The American Saga zostało zapowiedziane!

Ubisoft zapowiedziało zestaw trzech gier z serii Assassin’s Creed, który trafi do...
Read More