Już niebawem klasyki z PS One i PlayStation 2 na PlayStation 4?

Od dłuższego czasu w systemie PlayStation 4 brakuje mi dostępu do klasyków z PlayStation 2 oraz PS One w ramach oferty na PlayStation Store. Pojawiły się kolejne gorące doniesienia na ten temat.

Na temat gier z dwóch pierwszych urządzeń od Sony dostępnych na PlayStation 4 plotki i doniesienia prasowe pojawią się od dawna. Tym razem w sieci pojawił się pewien bardzo ważny dowód w tej sprawie, który pozwala sądzić, że jest to jednak prawda. Na forum Reddit jeden z użytkowników zamieścił zdjęcie z transmisji internetowej gry Star Wars: Bounty Hunter odpalonej na PlayStation 4. Rzekomy przeciek nie został jednak oficjalnie potwierdzony przez Sony.

Ma to związek z firmą Electronic Arts, która wypuściła wraz z Sony na rynek specjalny zestaw PlayStation 4 z grą Star Wars: Battlefront, w skład którego wchodzą, poza oczywistą produkcją od DICE, trzy inne tytuły z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Należy jednak podkreślić, że trafiły one jednak na rynek jeszcze w czasach Play Station 2. Reklamy tego pakietu głosiły, że wszystkie produkcje dostępne będą z pełnym wsparciem dla trofeów, czyżby to mogła być zapowiedź wsparcia PlayStation 4 klasykami z ery PlayStation 2?

Wątpliwe, bo przecież gra (screen poniżej) mogła być równocześnie emulowana w szybki sposób przez Electronic Arts na potrzeby nowej konsoli Sony. Trochę szkoda, bo potencjał gier z przeszłości jest ogromny, a nie wszystkim chce się posiadać konsolę PlayStation 3, która rzeczywiście daje dostęp do klasyków z epoki PS One oraz PlayStation 2.

Na oficjalny komunikat w sprawie klasyków starszych konsol Sony będziemy musieli jeszcze poczekać. Sam osobiście posiadam kilka takich gier i głównie dlatego trzymam konsolę PlayStation 3 w domu. Jak podchodzicie do pomysłu wprowadzenia gier z PS One oraz PS2 na PlayStation 4?

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/11/star-wars-ps2-ps4.png”]

[interaction id=”56307f59afdd55437cd69fba”]

Written By
More from Patryk

Rockstar Editor dostępne wraz z premierą GTA 5 na PC

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun trybu Rockstar Editor, który będzie towarzyszył...
Read More