Już 54 miliony egzemplarzy Grand Theft Auto 5 trafiło do sklepów

W sieci pojawił się raport finansowy firmy Take Two za ostatni kwartał finansowy. Gra Grand Theft Auto 5 trafiła do sklepów w liczbie ponad 50 mln egzemplarzy.

Firma Take Two ma się czym pochwalić. GTA 5 w wersji na wszystkie platformy trafiła do sklepów w zatrważającej ilości 54 milionów egzemplarzy. Tak, to wielki sukces tej wspaniałej gry, który warto propagować.

Co ciekawe, jeszcze trzy miesiące temu wynik ten wynosił 52 miliony egzemplarzy. Wychodzi na to, że tylko w niespełna sto dni udało się wysłać do sklepów kolejne 2 miliony egzemplarzy gry.

Raport finansowy jest również źródłem informacji na temat innych gier wydawanych przez Take Two. Seria Civilization od studia Firaxis Games rozeszła się w około 31 milionach kopii po sklepach. Dokument ujawnił również, że gra Mafia 3 ukazać ma się w roku fiskalnym 2017, a więc na premierę tej wspaniałej produkcji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Na koniec mała ciekawostka. Menedżer firmy Strauss Zelnick ujawnił, że gry Mafia 3 oraz Grand Theft Auto 5 nie są w żaden sposób połączone. Oba studia producenckie nawet nie dzielą ze sobą oprogramowania oraz nie wymieniają doświadczeń. Oznacza to, że nikt się nikim nie inspiruje i stara się wypracować własną tożsamość.

gta v screen (14)

[interaction id=”55914b419903ebaf495aa4c4″]

Written By
More from Patryk

Sony Computer Entertainment Polska wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Polski oddział Sony wesprze akcję charytatywną Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Gracze będą...
Read More