Just Cause 3 stało się faktem? Square Enix rejestruje tajemniczą domenę internetową?

Just Cause to seria gier akcji zrealizowanych w świecie o otwartej strukturze. Firma Square Enix, wydawca gry, zarejestrowała tajemniczą domenę, która wskazuje, iż trzecia część serii może być aktualnie w procesie produkcji.

Just Cause to bardzo udana seria gier akcji, które ukazały się na poprzedniej generacji konsol. Czy mamy do czynienia z zapowiedzią części trzeciej?
Just Cause to bardzo udana seria gier akcji, które ukazały się na poprzedniej generacji konsol. Czy mamy do czynienia z zapowiedzią części trzeciej?

Wydawcy dość często rejestrują kolejne domeny, które w przyszłości posłużą za źródło informacji na temat zapowiadanych projektów. Firma Square Enix dokonała rezerwacji strony justcause3game.com, co może sugerować rozpoczęcie prac nad trzecią odsłoną gier z serii Just Cause. Oczywiście, do czasu oficjalnej zapowiedzi nie możemy być niczego pewni, ale coś najwyraźniej jest na rzeczy. Za serię odpowiada szwedzka firma Avalanche Studios. Marka doczekała się dwóch odsłon, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez społeczność graczy. Just Cause 2 (PS3) uzyskało 83 punkty na serwisie Metacritic. Warto wspomnieć, że Avalanche Studios pracuje nadal nad grą Mad Max, które prezentować ma podobną charakterystykę rozgrywki. Jej premiera została zaplanowana na drugą połowę tego roku, miejmy nadzieję, że oba projekty nie będą musiały ze sobą kolidować.

Warto w tym miejscu przypomnieć mnie obeznanym graczom charakterystykę tej serii. Główną zaletą gry Just Cause jest możliwość swobodnej eksploracji ogromnej wyspy o powierzchni tysiąca kilometrów kwadratowych, która obfituje w zróżnicowane pod względem klimatu tereny (dżungla, pustynie, ośnieżone górskie szczyty) a także realistyczne efekty pogodowe. Oczywiście, ten olbrzymi obszar możemy przemierzać w dowolny, wybrany przez siebie sposób. Rico, główny bohater drugiej części gry,  potrafi bowiem biegać, pływać, prowadzić pojazdy naziemne, powietrzne i morskie, a także skakać ze spadochronu. Pełna dowolność czeka na nas również w kwestii wykonywania poszczególnych zadań. 

Written By
More from Patryk

Diablo III: Reaper of Souls – Ultimate Edition już w sprzedaży!

Do oficjalnej sprzedaży trafiło Diablo III: Reaper of Souls – Ultimate Edition....
Read More