Jesteś fanem Metal Gear Solid? Sprawdź jak marka zmieniała się przez lata – infografika

Metal Gear Solid to bardzo popularna i zasłużona w branży marka gier wideo. Tytuły z tej serii pojawiały się na wielu konsolach, w sieci pojawiły się infografiki, które obrazują rozwój tej serii.

Metal Gear Solid V: The Pantom Pain jest poprzedzone Ground Zeroes, które jest swoistym prologiem do rozgrywki właściwiej.
Metal Gear Solid V: The Pantom Pain jest poprzedzone Ground Zeroes, które jest swoistym prologiem do rozgrywki właściwiej.

Metal Gear Solid to japońska seria gier komputerowych, które są wydawana na wielu platformach. Za grę odpowiada zespół Hideo Kojimy, który przez wiele lat współpracował z marką PlayStation, aby finalnie otworzyć się również na Xboksa. W sieci udostępniono bardzo ciekawe materiały graficzne, na których możemy zaobserwować jak zmieniały się dwa kluczowe elementy serii przez lata.

Na poniższych infografikach możecie zaobserwować rozwój lokacji w grze. Metal Gear Solid od samego początku było grą, której akcja działa się możliwie w jednym otoczeniu, które z odsłony na odsłonę ulegało powiększeniu. Poniższe porównanie daje sporo do myślenia. Oryginalne Metal Gear było bardzo małe, ale już pierwsze Metal Gear Solid to całkiem rozbudowana, jak na standardy PlayStation lokacja. Na ten moment największym terenem działań było Metal Gear Solid 3: Snake Eater. 

Podobnie zobrazowano zmianę głównego bohatera gry, a więc Snake’a, który przez długi okres czasu ewoluował z rozpikselowanego ludzika, do świetnie wymodelowanego komandosa. Na ostatnim zdjęciu możecie rzucić okiem na ewolucję Metal Gear, a więc futurystycznej broni, przeciw której w każdej odsłonie walczyliśmy.

Oryginalne Metal Gear Solid trafiło na rynek w roku 1998 i zrewolucjonizowało podejście do prezentacji scenariusza w grach wideo. Hideo Kojima zastosował mnóstwo wstawek filmowych, co rozkochało w sobie graczy i recenzentów. Jakie są Wasze wspomnienia z tą serią?

Metal Gear Solid – roboty.
Metal Gear Solid – sylwetki głównego bohatera.

 

Metal Gear Solid – lokacje.
Written By
More from Patryk

Bloodborne – szczegóły nowej aktualizacji gry i gameplay

Firma From Software planuje dalej aktualizować grę Bloodborne na PlayStation 4. Już...
Read More