Jesienią powrócimy na Ciche Wzgórze

Silent-Hill-Downpour-konsole-projektkonsola-pl
Silent-Hill-Downpour-konsole-projektkonsola-pl

Twórcy nowej odsłony serii Silent Hill zdradzili wiele ciekawych informacji na temat Silent Hill Downpour.Czy nowy Silent Hill Downpour zadowoli fanów i godnie nawiąże do dawnej świetności serii? Wiele wskazuje na to, że Ciche Wzgórze powróci w dobrym stylu. Twórcy nowej odsłony serii Silent Hill zdradzili wiele ciekawych informacji na temat Silent Hill Downpour. Czeska ekipa Vatra Games, odpowiedzialna za Downpour, w wywiadzie dla anglojęzycznego portalu vg247.com opowiedziała o swej wizji, oczekiwaniach, atmosferze oraz ścieżce dźwiękowej gry.

W Silent Hill Downpour po raz pierwszy w historii serii za soundtrack nie będzie odpowiedzialny Akira Yamaoka, którego mroczne utwory stanowiły jeden z najbardziej charakterystycznych elementów Cichego Wzgórza. Zastąpi go Daniel Licht, znany dotychczas głównie jako kompozytor muzyki do serialu Dexter. – Cieszę się, że go mamy, bo jego dotychczasowe kompozycje są fenomenalne. Praca z Danielem to prawdziwa przyjemność, a jego styl naturalnie pasuje do serii. Myślę, że fani będą bardzo zadowoleni – mówi producent Silent Hill Downpour, Devin Shatsky.

Silent-Hill-Downpour-2-projektkonsola-pl

Twórcy Downpour zapowiadają, że ich gra będzie podobna do Silent Hill 2, jeśli chodzi o elementy horroru. Pod względem fabuły czeska produkcja nie ma mieć większych związków z wątkami przedstawionymi w poprzednich częściach. – Jakkolwiek, Downpour to nie Homecoming – nie będziemy naśladować SH2, kopiując jego kluczowe „twisty” fabularne – zapewnia Tomm Hulett z Vatra Games.

Czeska ekipa zdementowała również pogłoski, mówiące o tym, że Downpour miałby być FPS-em. Gra najprawdopodobniej nie będzie posiadać opcji gry online i co-opa. – Gdybyśmy mieli zrobić multiplayer w Silent Hill, to musiałoby to być coś nowego i atrakcyjnego. Postanowiliśmy więc skoncentrować się w Downpour na trybie single player – dodaje Hulett.

Premiera Silent Hill Downpour (na PS3 i Xbox’a 360) przewidziana jest na jesień 2011 roku.

 

Written By
More from konadmin

Sony wprowadzi PSN Pass?

Wszystko wskazuje zatem na to, że Sony zamierza podjąć walkę z drugim obiegiem...
Read More
Silent-Hill-Downpour-konsole-projektkonsola-pl

Twórcy nowej odsłony serii Silent Hill zdradzili wiele ciekawych informacji na temat Silent Hill Downpour." />