Japońska gazeta Nikkei ujawnia problemy firmy Konami

Konami w ostatnich miesiącach ma gorący okres. Głównie ze względu na rozbrat z Hideo Kojimą, który jest niejasny i niezrozumiały przez fanów.

Japoński wydawca oraz producent ma spore problemy, jeżeli mowa o swojej opinii, która w ostatnich miesiącach się pogorszyła. Głównie za sprawą zakończenia współpracy z Hideo Kojimą.

Szczegółami na temat klimatu w firmie podzieliła się japońska gazeta finansowa Nikkei upubliczniła kilka gorących faktów na temat Konami:

  • kultura pracy w dziale gier wideo pogorszyła się w roku 2010, po sukcesie mobilnego Dragon Collection,

  • pracownicy spędzający zbyt dużo czasu na posiłkach mają problemy,

  • przerwa na posiłek jest ograniczona (korzystanie z karty elektronicznej),

  • pracownicy uznani za ”bezużytecznych” sprzątają kluby fitness, składają maszyny oraz sprzęt biurowy, niekiedy czasem sami twórcy,

Wszystko wskazuje na to, że Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain zdaniem Konami miało zbyt duży budżet i nie chciano dodatkowo inwestować. Studio Kojima Productions również jest już zamknięte, a jego profil na Twitterze usunięty. Podobnie zresztą nazwisko Hideo Kojimy z jego gier.

Najwyraźniej firma Konami aktualnie przechodzi proces transformacji. Trochę szkoda, że porzucają robienie wysokobudżetowych gier na rzecz mobilnych. Miejmy nadzieję, że seria Metal Gear Solid będzie kontynuowana, tylko kto się tego podejmie?

[dzięki – http://www.psu.com/news/27711/Konami-has-vicious-destructive-company-culture-according-to-Nikkei-report]

Kojima-Interview

[interaction id=”5554c8cc40f2c57e04086801″]

Written By
More from Patryk

Przepiękne lokacje na nowych screenach z Dragon Age III: Inkwizycja

Dragon Age III: Inkwizycja to klasyczne RPG, które zabierze nas do krainy...
Read More