Japończycy twierdzą, że PlayStation 4 pojawiło się na rynku zbyt wcześnie

Sony notuje kolejne świetne wyniki sprzedaży PlayStation 4, tymczasem rodacy tej firmy mają zupełnie inne zdanie na temat konsoli.

PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.
PlayStation 4 debiutowało w Polsce 29 listopada 2013 roku w cenie około 1800 złotych.

Firma Sony powiadomiła ostatnimi czasy graczy, iż konsole PlayStation 3, PlayStation Vita oraz PlayStation 4 rozeszły się w ilości 100 milionów egzemplarzy od dnia premiery. Jest to wynik godny uwagi, ale gracze z Japonii uważają, że ostatnia konsola Sony pojawiła się na rynku zbyt wcześnie. Takie informacje możemy przeczytać na portalu Kotaku. Czy japońscy gracze rzeczywiście nie są zainteresowani PlayStation 4?

Tak kategorycznie nie stawiałbym tych doniesień, ale wiele wskazuje na to, że w Japonii PlayStation 4 traktowane jest z o wiele większym dystansem niźli na zachodzie. Zdaniem japońskich graczy najnowsza konsola Sony nie jest rewolucyjna, a w przeszłości każdy kolejny sprzęt tego koncernu własnie taki był. Tamtejsza społeczność traktuje konsolę jako ewolucje, ponieważ dorzucono kilka dodatkowych elementów (opcje społecznościowe, SHARE) oraz podciągnięto grafikę. Dla graczy z Kraju Kwitnącej Wiśni to jednak zbyt mało, aby szturmem udać się po PlayStation 4 do sklepów. 

Japonia to nie Stany Zjednoczone, gdzie klienci rzucają się na każdą nowość z chęcią wydania na sprzęt pieniędzy. Koncern Sony zdaje sobie sprawę, że jego rodacy są o wiele bardziej rozsądni oraz racjonalni w podejmowaniu decyzji. Co więcej, japońscy gracze szanują starsze konsole i się do nich bardziej przywiązują. Warto również dodać, że to na PlayStation 3 jest więcej gier oraz zapowiedzi.

W Japonii panuje przekonanie, iż konsolę warto zakupić dopiero po większych zapowiedziach oraz przecenach. Część osób wręcz deklaruje, jakoby sięgnie po ten sprzęt dopiero wtedy, kiedy pojawią się zapowiedzi takich marek jak Final Fantasy czy też Drago Quest. A czy Ty już zakupiłeś/zakupiłaś swój egzemplarz PlayStation 4?

[dzięki – Kotaku]
Nowa wersja PlayStation 4, typu ''Glacier White'', trafi do naszych sklepów tej jesieni.
Nowa wersja PlayStation 4, typu ”Glacier White”, trafi do naszych sklepów tej jesieni.
Written By
More from Patryk

Charles Dance za kulisami produkcji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon debiutuje na rynku już w maju na PlayStation...
Read More