Jakie są najpopularniejsze gry i transmisje na Twitch.tv?

Redakcja GamesIndustry.biz podzieliła się bardzo intrygującymi informacjami na temat popularności gier na platformie Twitch.tv.

Twitch odnosi sukcesy dzięki obsłudze PlayStation 4.
Twitch odnosi sukcesy dzięki obsłudze PlayStation 4.

Twitch jako platforma do dzielenia się rozgrywką powstał w roku 2011. Przez cztery lata platforma stała się niezwykle intratnym biznesem dla wielu osób oraz wiodącym źródłem transmisji (gry wideo) na żywo w internecie. Twitch.tv jest w stanie skupić około 60 milionów widzów miesięcznie, głównie za sprawą niezwykle popularnych kanałów prezentujących gry wideo.

W sieci pojawił się bardzo intrygujący raport dotyczący popularności wybranych transmisji. Jak dotąd utarło się przekonanie, że Twitch głównie odnosi sukcesy za sprawą League of Legends, czyli świetnego MOBA od studia Riot Games. Jak się jednak okazuje, nie tylko popularny LoL jest oblegany na serwerach Twitch.tv, ale również takie gry jak DOTA 2, Counter Strike: Global Offensive oraz World of Warcraft: Warlords of Draenor. Jak widać, czołówka najczęściej oglądanych transmisji to gry typowo wieloosobowe.

Nie sposób również nie wspomnieć o konsolach stacjonarnych, które przyczyniły się do popularyzacji serwisu do dzielenia się obrazem wideo na żywo. PlayStation 4 oraz Xbox One również dają możliwość do dzielenia się rozgrywką. Wielu ludzi zajmuje się również transmitowaniem tak zwanego e-sportu. Sam serwis zarabia tylko na reklamach oraz subskrypcjach, dzięki czemu sympatycy określonych autorów (kanałów) mogą dotować ich miesięcznie kwotą 5 dolarów.

[dzięki – http://www.gamesindustry.biz/articles/2015-01-16-twitch-rankings-5-key-takeaways-for-the-industry]

Jakie są najpopularniejsze transmisje na Twitchu?
Jakie są najpopularniejsze transmisje na Twitchu?
Tags from the story
, , , , ,
Written By
More from Patryk

The Last of Us: Left Behing – zajrzyjmy za kulisy produkcji

Studio Naughty Dog po raz kolejny zaprasza nas do swojej siedziby. Tym...
Read More