Jaka jest różnica między Forzą Horizon 2 na Xboksie One, a na Xboksa 360?

Efekty atmosferyczne!

Forza Horizon 2 podobnie jak poprzednia część ponownie zaoferuje graczom w pełni otwarty świat, setki znanych marek oraz samochodów, które odwzorowywane są z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Tytuł ten trafi na Xboksa 360 oraz Xboksa One. Obie tę wersję będą się nieco od siebie różnić. Czym?

Seria Forza to bardzo ważna seria dla Microsoftu. Nic więc dziwnego, że kolejne jej części będą pokazywać się na Xboksie One.

Jak zapewnia Ralph Fulton, czyli dyrektor kreatywny Forzy Horizon 2, gra oparta jest na tych samych motywach przewodnich.  Wiadomo, że wersje gry będą się od siebie różnić, najlepiej świadczy o tym fakt, iż wersja na Xboksa 360 i Xboksa One powstają w różnych studiach. Ralph Fulton mówi, że nie traktują nowej odsłony jak tej samej gry na różnych platformach, ale raczej jak o różnych grach, które bazują na tym samym temacie. Ponadto podkreśla, że to co robią z Forzą Horizon 2 na nowej konsoli Microsoftu jest nie do wykonania na żadnej innej konsoli. Pan Fulton ma zapewne na myśli zarówno system pogodowy jak i Drivatary, czyli system kreujący sztuczną inteligencję na podstawie poczynań graczy z całego świata.

W odróżnieniu do poprzedniej odsłony akcja gry rozgrywać się będzie nie w Stanach Zjednoczonych, a w Europie Południowej. Według Ralpha Fultona, dyrektora generalnego Forzy Horizon 2, nowy obszar zapewni graczom „wspaniałe widoki” oraz „niesamowitą różnorodność”. Przypomnijmy, że premiera gry odbędzie się już 30 września tego roku za oceanem. Natomiast do Europy Forza Horizon 2 trafi 3 października.

More from Mikołaj Ciesielski

Rzućcie okiem na umiejętności Taliona, bohatera Śródziemie: Cień Mordoru

Śródziemie: Cień Mordoru to gra akcji, za którą odpowiedzialne jest studio Monolith...
Read More