Jak zmienił się Wiedźmin 3: Dziki Gon po ostatnich aktualizacjach?

Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymało Day One Patch na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Warto rzucić okiem, jak aktualizacja odmieniła wygląd gry w zestawieniu z oryginałem.

witcher-3-343

CD Projekt RED ostatnia nie mają łatwo. Gracze skrytykowali nieco zabieg obniżenia jakości oprawy graficznej i kilka błędów oraz glitchy. Niektóre były nawet śmieszne, ale wiele wskazuje na to, że Day One Patch usprawnił i odmienił kilka elementów gry.

To oczywiste, że CD Projekt RED dokonali optymalizacje grafiki na każdej z platform. Jak się jednak okazuje, różnice są subtelne, ale widoczne gołym okiem. W wielu miejscach ubyło pewnych elementów, aby usprawnić płynność rozgrywki, w innych nieco wygładzono otoczenie.

Poniżej możecie zobaczyć interesujący GIF, który pokazuje w jaki sposób odmieniono oświetlenie jednego obiektu oraz nieco wygładzono jego kontury. Zabieg spowodował niewielką utratę ostrości, ale dzięki temu udało się uzyskać większą płynność.

witcher 3 gif patch

Drugi GIF o to już prezentacja otwartych przestrzeni w świecie gry. Drzewa wyglądały dość sztucznie – tak w oryginale, jak również po patchu 1.01. Po zastosowaniu aktualizacji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon nad pobliskim lasem unosi się gęsta mgła. Zgrabny i udany zabieg mający na celu podwyższenie płynności gry.

witcher 3 gif patch 2

CD Projekt RED ponoć przygotowuje już kolejne aktualizacje gry. Fajnie widzieć, że zmiany mają konkretne zastosowanie i wpływają na framerate gry. Płynność jest zwiększana, a wiadomo, że ostatnio pojawiło się kilka problemów z animacją Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Dajcie nam znać, co myślicie o tych zmianach i czy sami je dostrzegliście w grze? Może znaleźliście więcej błędów i potknięć CD Projekt RED w nowym Wiedźminie, które wymagają naprawy?

[dzięki – http://gearnuke.com/witcher-3-pre-vs-post-day-1-patch-comparison-ps4-reveals-curious-difference/]

[interaction id=”55536134e091946473ade484″]

Written By
More from Patryk

Jak oceniać gry, aby nie zwariować?

Gry na PlayStation, Xboksa, Nintendo czy komputery osobiste łączy jedno, mianowicie skala...
Read More