Jak wyglądać będzie wątek współczesności w Assassin’s Creed Unity?

Assassin’s Creed Unity to kolejna część znanej i niezwykle lubianej serii, za którą odpowiedzialne jest studio Ubisoftu. 

Właśnie dzięki sukcesowi serii Assassin’s Creed Ubisoft stał się ważną firmą na rynku. Czy kolejna część cyklu odniesie sukces?

Koncepcję wątku, który rozgrywać się będzie w teraźniejszości przedstawia Vincent Pontbriand, czyli starszy producent ekipy Ubisoft Montreal. Na początek podkreśla, że wątek Desmonda, został zakończony już w Assassin’s Creed III, w Black Flag gracze wcielali się natomiast w pracownika Abstergo, z którym kontaktują się asasyni. Mówi, że w tych częściach wcielaliśmy się w trzecioosobowe postacie, których losy toczą się we współczesności. Jednak jak podkreśla pan Pontbriand w kolejnej części twórcy postanowili posunąć się o krok do przodu.

Jak ma wyglądać ta swego rodzaju rewolucja? Otóż, jak wyjaśnia Vincent Pontbriand, w kolejnej części będziemy pilotami Animusa. Ma to polegać na tym, że zaczynamy grę i nawiązujemy kontakt z zakonem asasynów w celu poszukiwań wspomnień Arno, czyli głównego bohatera Unity, dzięki Animusowi. Starszy producent Ubisoftu podkreśla, że wątek współczesny będzie posiadał kilka zwrotów akcji. Ponadto zdaje sobie sprawę, że Unity to już siódma część serii i cała opowieść staje się dość skomplikowana i właśnie dlatego zdecydowano się na wprowadzenie głównych elementów narracji , ale w inny sposób, który zapewne poznamy już niedługo. Warto również wspomnieć, że sporo informacji twórcy zdradzili podczas targów E3. Dowiedzieliśmy się m.in, że wreszcie dostaniemy tryb kooperacji, a także zaprezentowany został pierwszy gameplay nowej odsłony Assassin’s Creed.

Assassin’s Creed Unity to kolejna odsłona serii Ubisoftu. W najnowszej odsłonie  odwiedzimy XVIII-wieczny Paryż, pogrążony rewolucją francuską. Tytuł ten trafi na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One już 31 października tego roku.

More from Mikołaj Ciesielski

Zarezerwujcie sobie wolny czas, Dragon Age: Inkwizycja to nie gra na jeden wieczór

Dragon Age: Inkwizycja to kolejna odsłona popularnej serii gier cRPG, za którą...
Read More