Jak wygląda rozwój bohatera w Destiny ?

Bungie zna siłę własnej marki, toteż od dłuższego czasu, po rozstaniu się z Microsoftem, pracują nad własnym, wysokobudżetowym projektem o nazwie Destiny. Tym razem otrzymaliśmy początkowe informacje dotyczące rozwoju postaci. 

onek2

Destiny to strzelanina FPP z naciskiem na tryb mutliplayer tworzona przez studio Bungie, twórców serii Halo. Co ciekawe, jest to również debiut tego developera na maszynach ze stajni Sony. Fabuła opowiada o walce ludzi z obcymi, których do nowego świata przywiodła planeta Traveller, od lat wpływająca na gospodarkę świata ludzi. Tak zwany Złoty Wiek jest zagrożony przez najeźdźców, a więc ostatni ocalali postanawiają rozpocząć walkę o wolność. W grze wcielimy się w kilka klas bohaterów. Titans to opancerzeni żołnierze, polegający głównie na sile własnej broni. Warlocks cechują się siłą magiczną. Tymczasem Hunters to zgodnie z nazwą zwiadowcy, którzy po cichu zajmują się przeciwnikami ludzkości.

Sami twórcy nazywają Destiny FPSem, w którym kluczową rolę odgrywa żyjący wokół świat. Na to życie składają się oczywiście sami gracze, którzy mogą dowolnie rozwijać swoje umiejętności. Co ciekawe, każda broń, pancerz oraz umiejętność będą rozwijanie niezależnie, a więc im więcej z nich korzystasz, tym wyższy ma poziom. Autorzy odcinają się również od mechaniki rozgraniczania trybów PvE i PvP, co ostatnimi laty jest nagminną praktyką innych firm. W Destiny nie ma szklanej granicy, wystarczy mieć jedną postać, aby uczestniczyć w walkach z graczami lub obcymi. Wygląda to mniej więcej tak, iż gracze będą korzystać z dwóch rodzajów broni – kolejno do PvE i PvP. Warto odnotować, iż każda z klas będzie miała odmienne umiejętności, charakterystyczne dla każdej z nich. 

Zapowiada się więc niezły tytuł, który na dzień dzisiejszy jest mi sobie ciężko wyobrazić. Przyswoiłem sobie, co było naturalne, gatunek MMORPG, ale wymieszanie tego z pełnoprawną strzelaniną może być trudne dla twórców. Wierzę jednak w Bungie, na co wpłynął poniższy zwiastun.

Tags from the story
, , , , ,
Written By
More from konadmin

Bitwa Battlefield Bad Company 2

Wydawać by się mogło, że po Call of Duty: Modern Warfare 2 nic...
Read More