Jak Star Wars Battlefront radzi sobie na Xbox One?

Mieliśmy już szansę zobaczyć analizę oprawy graficznej oraz stabilności gry Star Wars Battlefront na konsoli PlayStation 4. Teraz przyszedł czas na test edycji na Xbox One.

Digital Foundry opublikowali w sieci materiał wideo dotyczący gry Star Wars Battlefront w wersji na Xbox One. Ekipa Eurogamer Network zdecydowała się pokusić o analizę oprawy graficznej na konsoli Microsoftu, podobnie jak wcześniej uczynili to na PlayStation 4.

Okazuje się, że na konsoli z Redmond gra studia DICE również prezentuje bardzo dobry poziom oprawy graficznej i przede wszystkim stabilną animację. W edycji na Xbox One stabilność rozgrywki jest nieco słabsza niż na sprzęcie Sony, ale nadal bardzo dobra i stanowiąca znaczną poprawę w porównaniu do Battlefield 4. Problematyczne miejscówki z bety gry – jak chociażby hangar na Hoth – nadal oznaczają na Xbox One spadki w okolice 50-kilku klatek.

Oczywiście nie tylko rozdzielczością człowiek żyje, bo jednym z wyraźnych kompromisów w celu osiągnięcia takiej wydajności jest system dawkujący szczegóły obiektów w grze. Star Wars Battlefront często usuwa elementy sceny z widoku, a wyświetlana geometria poziomów zależy od odległości. Chwilami graczowi może to przeszkadzać, zwłaszcza podczas oglądania sytuacji z konkretnej wysokości. Obiekty w grze na Xbox One są nieco gorszej jakości, aniżeli na PlayStation 4, szczególnie warstwy zewnętrzne tekstur.

Poniżej możecie zobaczyć analizę gry Star Wars Battlefront w wersji na Xbox One. Gra pojawi się na rynku już za dwa dni, to jest 19 listopada na konsolach oraz komputerach PC.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=JWOhizbwZRg” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]
Written By
More from Patryk

Gameplay z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsoli Xbox One

Mało Wam Wiedźmin 3: Dziki Gon? Jeżeli macie konsolę Xbox One, to...
Read More