Jak sprzedaje się Metal Gear Solid V: The Phanotm Pain?

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain to gra potężna, teraz też jej siłę potwierdza jej oficjalny wynik sprzedażowy. Konami się przechwala, bo faktycznie ma czym.

Firma Konami może i ostatnio straciła nieco reputacji wśród graczy, ale nie przeszkodziło jej to w wykręceniu dobrego wyniku finansowego. Gry takie jak Metal Gear Solid V: The Phantom Pain przyłożyły się bezpośrednio do tego wyniku, ale skupmy się głównie na sprzedaży ostatnich przygód Big Bossa, bo faktycznie gra sprzedała się niesamowicie.

Przedstawiciele firmy Konami opublikowali oficjalny raport finansowy, z którego wynika, że Metal Gear Solid V: The Phantom Pain trafiło do graczy w ilości 5 milionów egzemplarzy. Liczba ta obejmuje ponadto sprzedane kopie cyfrowe gry Hideo Kojimy, ale wydawać by się mogło, że to i tak świetny wynik. Szczególnie ze względu na charakter gry.

Wydawca gry może się również pochwalić świetnym wynikiem gry mobilnej o nazwie  JIKKYOU PAWAFURU PUROYAKYU, którą pobrano na urządzenia mobilne aż 17 milionów razy. Oczywiście skłoniło to do podjęcia decyzji o skupieniu się teraz właśnie na mniejszych, mobilnych grach przez Konami. Trochę szkoda, bo aktualnie wydawnictwo nie może się pochwalić żadną, dużą grą AAA, nad którą pracuje.

Meteal Gear Solid V: The Phantom Pain jest dostępne na konsolach PlayStation 4, Xbox One, Xboksie 360, PlayStation 3 oraz komputerach osobistych. Tytuł zebrał średnią ocen na Metacritic na poziomie 93 punktów.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/08/metal-gear-solid-deviant-art.png”]

[interaction id=”56025821c70ac51c037f3643″]

Written By
More from Patryk

Ujawniono nowe fragmenty wideo oraz przeciwników w Resident Evil: Revelations 2

W sieci pojawił się krótki montaż wideo przedstawiający trzech nowych przeciwników z...
Read More