Jak myślicie, ile egzemplarzy Grand Theft Auto V trafiło do sklepów?

Grand Theft Auto V trafiło do sklepów w ilości ponad 30 milionów egzemplarzy w wersjach na Xboksa 360 oraz PlayStation 3.

Grand Theft Auto V dostępne jest na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W przyszłości ma trafić również na PC oraz next geny.
Grand Theft Auto V dostępne jest na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W przyszłości ma trafić również na PC oraz next geny.

Firma Take-Two ujawniła swój raport finansowy, dzięki któremu poznaliśmy ilość egzemplarzy Grand Theft Auto V, które trafiły do sklepów na całym świecie. Okazuje się, że firma wysłała 38 milionów egzemplarzy gry do obiegu. Wynik ten oznacza mniej więcej tyle, że w ostatnim kwartale udało się rozesłać do sklepów okrągły milion pudełek z grą. Wygląda więc na to, że na ten tytuł nadal jest spore zainteresowanie. Wynik ten zostanie z pewnością poprawiony, ponieważ Rockstar zapowiedziało edycję gry na PlayStation 4, Xbox One oraz komputery osobiste.

Raport finansowy tego wydawcy dotyczy okresu między kwietniem, a czerwcem tego roku. Poznaliśmy również wyniki sprzedaży marki Borderlands, która trafiła do sklepów w ilości 18 milionów egzemplarzy. Druga odsłona cyklu znalazła już około 10 milionów nabywców. Przypominamy że w październiku odbędzie się premiera kolejnej gry z tej serii, a więc Borderlands: The Pre-Sequel.

Ogólnie rzecz biorąc wynik firmy Take-Two jest słabszy niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Przychody koncernu wyniosły 125,4 mln dolarów, w porównaniu z 142,7 mln rok wcześniej. W ogólnym rozrachunku daje to stratę netto na poziomie 35,4 mln dol.

Written By
More from Patryk

Pociągiem do Berlina, czyli nowe materiały wideo z Wolfenstein: The New Order

Na oficjalnym kanale PlayStation pojawiły się dwa nowe materiały wideo z gry...
Read More