Jak Microsoft reklamuje Xboksa One w Japonii?

Xbox One to najnowsza konsola firmy Microsoft, wyposażona w sensor ruchowy Kinect.

Jak widać, nie tylko w naszym kraju najnowsza konsola Microsoftu nie miała jeszcze swojej premiery. Premiera Xboksa One w Japonii zaplanowana jest na 4 września.

W tym roku Xbox One ma mieć najlepszy zestaw gier zaprezentowany na targach E3 od lat!
W tym roku Xbox One ma mieć najlepszy zestaw gier zaprezentowany na targach E3 od lat!

Japońska premiera Xboksa One nastąpi, jak już wspomniałem 4 września tego roku, czyli dzień wcześniej niż w naszym kraju. Microsoft stara się przekonać tamtejszych graczy do swojej najnowszej konsoli już teraz. Wszystko zapewne po to, by w dniu premiery Xbox One rozszedł się jak świeże bułeczki, ale czy to się uda? Nie jest tajemnicą, że Japończycy są po prostu zakochani w konsolach Nintendo.

Mimo tego Microsoft i tak ma nadzieję, że uda im się zawojować japoński rynek. Zapewne cały czas mają w pamięci jak wielką klęskę na tamtejszym rynku poniósł Xbox 360. Warto wspomnieć, że od dnia premiery tej konsoli w Japonii, czyli od grudnia 2005 roku do lutego tego roku sprzedano tam jedynie 1,6 miliona sztuk tejże konsoli. Dla porównania Nintendo w 12 miesięcy sprzedało 100 tysięcy razy więcej sztuk swojej najnowszej konsoli, czyli WiiU. Jednakże wracając do reklamy i Microsoftu. Co sądzą o niej sami zainteresowani, czyli japońscy gracz? Jak wynik z statystyk przedsprzedaży Xbox One jest w Japonii na pierwszym miejscu w wielu sklepach. Być może dzięki temu przedsięwzięciu Microsoft wyprzedzi Sony pod względem ilości sprzedanych konsol, ale z WiiU na pewno nie może się równać.

Xbox One dostępny będzie w naszym kraju już 5 września tego roku.

Tags from the story
,
More from Mikołaj Ciesielski

Twórcy pracują nad The Wolf Among Us na PlayStation Vite

The Wolf Among Us to kolejna po The Walking Dead przygodowa gra...
Read More