Jak dużo pieniędzy zarobił PewDiePie w roku 2014?

PewDiePie jest jedną z największych gwiazd YouTube na całej tej platformie. W sieci pojawiły się jego zarobki, które wykraczają daleko poza rodzime standardy.

Felix Kjellberg, znany szerszej publiczności jako PewDiePie, jest jedną z największych gwiazd YouTube. Młody Szwed zarobił grube miliony, które z pewnością zrobią wrażenie na wielu klasycznych przedsiębiorcach z naszego kraju.

Informacjami tymi podzieliła się ze światem redakcja ”Express”, której tekst przetłumaczyli specjaliści z forum NeoGAF. Kanał PewDiePie zarobił w roku 2014 aż 63 miliony SEK, co daje łączną kwotę 7, 5 miliona dolarów. Piorunujący wynik, który w roku 2013 wynosił jeszcze 23 miliony SEK, a więc widać znaczący wzrost popularności kanału szwedzkiego użytkownika YouTube.

Kanał PewDiePie jest popularny głównie za sprawą materiałów wideo typu ”Let’s Play”, dzięki którym zebrał ogromną widownię. Przechodzenie gier na YouTube i dzielenie się własnymi opiniami przez autorów filmików jest już normą, ale PewDiePie robi to w sposób efekciarski i przykuwający uwagę. Publikuje on również swoje wideoblogi na YouTube oraz inne interesujące materiały.

Co ciekawe, Kjellberg wyznał, że oryginalna nazwa jego kanału to PewDie. Autor cieszy się zdobytą popularnością, ale jest przerażony tym, jak dużo pracy czeka go w przyszłości, aby utrzymać ten stan rzeczy i ”posiadania”.

[dzięki – http://www.gamespot.com/articles/how-much-money-did-pewdiepie-earn-in-2014/1100-6428640/]

 pewdie

Written By
More from Patryk

Sprzedaż gier – The Last of Us: Remastered gromi konkurencję

Udostępniono oficjalne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na terenie Wielkiej Brytanii. Lista...
Read More