Jak będzie działał tryb multiplayer w Far Cry 4?

Ubisoft w Far Cry 4 chce w specyficzny sposób podejść do trybu multiplayer. Dlaczego? Ponieważ, aby zagrać ze znajomym przez sieć tylko jedna osoba będzie musiała posiadać kopie gry. Ciekawe, ale jak to działa? Ubisoft postanowił wyjaśnić kilka spraw związanych z rozgrywką wieloosobową.

Far Cry 4 to rozwinięcie znanej formuły rozgrywki z trzeciej części serii i udostępnienie większej zawartości.
Far Cry 4 to rozwinięcie znanej formuły rozgrywki z trzeciej części serii i udostępnienie większej zawartości.

Ubisoft tłumaczy, że każdy kto zdecyduje się na zakup gry Far Cry 4 otrzyma 10 kodów, które będzie mógł rozdać znajomym. Właśnie te kody mają pozwolić naszej ekipie na ściągnięcie odpowiedniej ilości danych, które pozwolą nam zagrać z nimi w misje wieloosobowe. Ubisoft podkreśla, że takie działania nie dotyczą kampanii głównej.

„Naszą inspiracją były czasy Super Nintendo, kiedy każdy kto chciał wypróbować jakąś grę, to po prostu szedł do kolegi, gdzie siadało się razem na kanapie i po prostu się grało. To jak długo można było u niego grać zależało tylko od niego. Gdy gospodarz miał dość, to po prostu się wychodziło. Tak samo jest w przypadku Far Cry’a 4. Gdy masz dość grania, to po prostu przestajesz grać, a twój kumpel musi się wylogować, albo kupić własną kopię gry.”

Na imprezie, podczas panelu dyskusyjnego z Alex Hutchinson, nie udzielono jednoznacznej odpowiedzi dotyczącej aktualności kodów. Nawiązując do słów Hutchinson możemy stwierdzić, że zależy to wyłącznie od woli gracza. Ubisoft podkreśla także, że nasz znajomy, który dołącza do naszej gry będzie kierował Hurkiem i wspierał naszą postać z powietrza.

Far Cry 4 trafi na komputery osobiste, PlayStation 4, Xboksa One, PlayStation 3 oraz na Xboksa One już 18 listopada tego roku.

[dzięki- Polygon]

More from Mikołaj Ciesielski

Szczegóły najnowszej aktualizacji Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto Online zadebiutowało na rynku wraz z premierą Grand Theft...
Read More