Jade Raymond odchodzi ze studia Ubisoft

Jade Raymond odchodzi z firmy Ubisoft. Twórczyni pierwszego Assassin’s Creed oraz sukcesów Spliter Cell szuka nowych wyzwań w branży.

Ubisoft ma pod swoimi skrzydłami marki takie jak Splinter Cell, Rainbow Six, Ghost Recon, czy też Watch Dogs.
Ubisoft ma pod swoimi skrzydłami marki takie jak Splinter Cell, Rainbow Six, Ghost Recon, czy też Watch Dogs.

W sieci pojawiły się konkretne informacje na temat odejście jednej z najważniejszych osób w firmie Ubisoft. Mowa tutaj o sympatycznej Jade Raymond, która w przeszłości pracowała nad Assassin’s Creed oraz przyczyniła się do sukcesu Spliter Cell: Blacklist.

Raymond zdecydowała się na taki krok, bowiem, jak sama przyznaje, szuka nowych wyzwań w swoim życiu. W przeszłości piastowała kierownicze stanowisko w Ubisoft Toronto, otworzyła ten dział w roku 2009. Od końca października na jej stanowisku zastąpi ją niejaki Alexandre Perizeau.

”To jedna z najtrudniejszych decyzji w mojej karierze, ale studio w Toronto jest silne i ma solidne podstawy. Jestem przekonana, że teraz jest właściwy dla mnie moment do przekazania dowództwa nad studiem Aleksowi, bym sama mogła realizować swoje inne ambicje i chwytać nowe możliwości.” – Jade Raymond, Ubisoft.

Jade Raymond oraz Ubisoft Toronto miało jasne wytyczne. Zespół miał zajmować się nowymi projektami, ale w ostatnich latach głównie wspomagał główną siedzibę firmy przy pracach nad Watch Dogs oraz Far Cry 4. Miejmy nadzieję, że urocza projektantka jeszcze nie raz nas zaskoczy wysokiej jakości produktami. Życzymy jej tego i sobie.

[dzięki – http://www.vg247.com/2014/10/20/jade-raymond-has-left-ubisoft-to-pursue-new-opportunities/]

Jade Raymond, czyli osoba odpowiedzialna za sukces Spliter Cell: Blacklist oraz marki Assassin's Creed.
Jade Raymond, czyli osoba odpowiedzialna za sukces Spliter Cell: Blacklist oraz marki Assassin’s Creed.
Written By
More from Patryk

Producenci Star Wars Battlefront obiecują, że gra nie będzie ”kopią” Battlefield 4

Star Wars Battlefront to gra studia DICE, które w ostatnich latach odpowiadało...
Read More