Intrygujące fakty, o których nie wiedziałeś grając na pierwszym PlayStation

Redakcja PlayStation Access opublikowała rewelacyjny materiał wideo dotyczący pierwszej konsoli firmy Sony, czyli legendarnego PlayStation (PSX).

PlayStation (PSX) to klasyczna dziś konsola, która odmieniła oblicze całej branży gier wideo.
PlayStation (PSX) to klasyczna dziś konsola, która odmieniła oblicze całej branży gier wideo.

W tym roku, a dokładnie 4 grudnia, legendarna konsola PlayStation obchodzi swoje 20 urodziny. Klasyczna już dzisiaj konsola zdołała wprowadzić wielką rewolucję do branży gier wideo, głównie za sprawą popularyzacji nośnika CD, grafiki 3D oraz konkretnej biblioteki gier ze wszystkich gatunków.

Redakcja PlayStation Access zdecydowała się opublikować interesujące nagranie wideo, w trakcie którego przybliżają nam konkretne, choć wcześniej nie nagłaśniane, fakty z życia konsoli.

Wpierw sprzęt miał być robiony we współpracy z Nintendo. W trakcie prac nad konsolą przygotowano mnóstwo logotypów koncepcyjnych, z których wybrano ostatecznie ten legendarny. Co więcej, Sony miało kłopoty z zaprojektowanie własnego kontrolera, na poniższym filmiku możecie zobaczyć, jakie były inne jego projekty.

Co oznaczają przyciski na kontrolerach od PlayStation ? Dlaczego konsola nazywa się, jak się nazywa? Kto był jej ojcem? Dlaczego zdecydowano się wprowadzić ”czarne” płyty CD?

Odpowiedzi na te, i wiele innych pytań, możecie sprawdzić na poniższym nagraniu wideo. Przyznam się, że łezka się w oku kręci, gdy znowu mam okazję rzucić okiem na moją pierwszą konsolę. Filmik rozbudza sentymenty!

Written By
More from Patryk

Tekken 7: zobacz mnóstwo materiałów z gry Bandai Namco

Tekken 7 to produkcja Bandai Namco i Katsuhiro Harady, która pojawi się...
Read More